آشنایی کودکان سیستان و بلوچستانی با پویش ۱۸۱۸ و اهمیت فرهنگ‌سازی در این زمینه

کودکان سیستان و بلوچستانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و در قالب برنامه‌های فرهنگی و هنری با پویش ۱۸۱۸ آشنا شدند

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون سیستان و بلوچستان، ویژه‌برنامه‌ی آشنایی کودکان با قوانین راهنمایی و رانندگی و پویش ۱۸۱۸ در کانون استان برگزار شد.

در ابتدای این ویژه‌برنامه مدیرکل کانون استان سخنان خود را با پرسشی از کودکان در خصوص پویش ۱۸۱۸ آغاز کرد و در ادامه با توضیح کوتاهی در این مورد، به اهمیت بحث فرهنگ در پایداری و ماندگاری آموزش‌ها اشاره کرد.

معصومه هادی در این بخش از سخنان خود به معرفی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پرداخت و فعالیت‌های گسترده‌ی فرهنگی، ادبی، هنری و علمی کانون را موجب توانمندی کودکان و نوجوانان دانست.

وی سپس به کودکان حاضر در برنامه گفت: با یادگیری قوانین هم مراقب خودشان باشند و هم پدر و مادرشان را از آسیب‌های ناشی از حوادث رانندگی محافظت کنند.

هادی در پایان از همه‌ی کسانی که برای بهتر شدن حال کودکان تلاش می‌کنند قدردانی کرد.

در ادامه سرهنگ محمدعلی بَزی، رییس راهنمایی و رانندگی استان با ذکر آمار تصادفات جاده‌ای، به اهمیت آشنایی کودکان و نوجوانان با قوانین راهنمایی و رانندگی و تاثیر آن بر کاهش آسیب‌ها اشاره کرد و از کودکان حاضر در سالن سینمای کانون خواست خانواده‌ها را از انجام کارهای پر خطر در هنگام راننگی منع کنند.

حمیدرضا عابدی، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری نیز در سخنانی کوتاه چند توصیه‌ی ایمنی در هنگام رانندگی والدین، برای حفظ سلامتی فرزندان بیان کرد.

گفتنی است این برنامه با شعرخوانی عضو کودک کانون برای حاضران ادامه یافت و پس از آن گروه سرود دختران مرکز فرهنگی‌هنری مجتمع، با اجرای یک سرود محلی، هنرنمایی کردند.

اجرای دو عضو دف‌نواز کانون هم مقدمه‌ای شد برای اهدای کارت همیار پلیس به کودکان و در پایان از برنامه‌ریزان و همیاران، با اهدای لوح، تقدیر شد.

گفتنی است با توجه به اینکه بر اساس آمار ارایه شده حدود ۱۸ درصد از جانباختگان حوادث رانندگی مربوط به کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال است که نقشی در به وجود آمدن حوادث ندارند، پویشی راه‌اندازی شده تا با فرهنگ‌سازی در این زمینه، این آسیب‌ها به حداقل برسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =