کد خبر: 317090
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۴
بازدید 91
قصه صدای زندگی است

اولین نشست تخصصی بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی برای مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان کرمان، زهره ده‌یادگاری نماینده انجمن قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان در نشستی مجازی بخش‌های جشنواره قصه‌گویی بیست‌وچهارم با شعار «قصه صدای زندگی است» را برای مربیان مراکز فرهنگی‌هنری استان تشریح کرد.

بنابر این خبر، ده‌یادگاری ابتدا درباره بخش‌های جشنواره بیست‌وچهارم بیان کرد: امسال جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در سه بخش رقابتی، غیررقابتی و علمی برگزار می‌شود و بخش غیررقابتی ویژه برگزیدگانی است که در دوره‌های پیشین جشنواره قصه‌گویی بیش از سه بار برگزیده شده‌اند و این گروه در مرحله پایانی جشنواره حضور می‌یابند و قصه خود را اجرا می‌کنند و بدون رقابت مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی افزود بخش رقابتی جشنواره قصه‌گویی امسال شامل زیرشاخه‌های ملی، بین‌المللی، آیینی‌سنتی، زبان اشاره، بخش ۹۰ ثانیه‌ای و پادکست است و نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال، بزرگسالان ۱۸ سال به بالا و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها می‌توانند در بخش ملی شرکت کنند.

نماینده انجمن قصه‌گویی کانون کرمان درباره بخش بین‌الملل جشنواره گفت: در این بخش همه برگزیدگان سطوح منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی جشنواره‌های پیشین قصه‌گویی کانون، همه قصه‌گویان و مجریان حرفه‌ای و همه قصه‌گویان علاقه‌مند از کشورهای دیگر، می‌توانند شرکت کنند.

همچنین بخش آیینی‌سنتی ویژه نوجوانان و بزرگسالان بالای ۱۸ سال علاقه‌مند به یکی از قالب‌های نقالی، پرده‌خوانی و شمایل‌گردانی معرفی شد.

در این نشست یادآوری شد، قصه‌گویی با زبان اشاره ویژه شرکت‌کنندگان بالای ۱۸ سال است و همه علاقه‌مندان می‌توانند در بخش قصه‌ ۹۰ ثانیه‌ای با ارسال یک ویدئو برش یا بخشی از زندگی خود را روایت کنند.

ده‌یادگاری همچنین بیان کرد همه علاقه‌مندان می‌توانند قصه‌ای را به صورت صوتی و در قالب پادکست ارایه کنند.

بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با اعلام فراخوان از ۴ مرداد تا ۱۰ مهر ۱۴۰۱ در مرحله استانی برگزیدگان خود را خواهد شناخت و تا ۲۰ آبان مرحله منطقه‌ای خود را اجرا می‌کند.

اختتامیه و مرحله کشوری بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی همزمان با شب یلدای ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =