کد خبر: 317359
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
بازدید 129
چگونگی ساخت پادکست بازشناسی شد

نشست تخصصی آموزش ساخت پادکست برای اعضای نوجوان کانون کرمان از سوی انجمن قصه‌گویی استان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان کرمان، انجمن قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان برای آشنایی بیشتر اعضای نوجوان کانون استان با بخش پادکست بیست‌وچهارم جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، نشست تخصصی ساخت پادکست را به صورت مجازی برگزار کرد.

بنابر این خبر، در این نشست مجازی فائزه خسروی مربی مسئول کانون پرورش فکری بردسیر و برگزیده بخش پادکست جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی بیست‌وسوم درباره ماهیت پادکست و استفاده از نرم‌افزارهای مناسب ساخت آن برای حاضران صحبت کرد.

خسروی ابتدا درباره تعریف پادکست بیان کرد: پادکست محتوای صوتی از قبل ضبط شده و آماده‌ای با یک ایده مشخص است و از ویژگی‌های آن نامحدود بودن آن و دسترسی آسان از طریق اپلیکیشن‌ها یا اینترنت است.

وی درباره تفاوت پادکست و برنامه رادیویی گفت: برنامه رادیویی در ساعت مقرر و به صورت زنده پخش می‌شود و تکرار ندارد در حالی که پادکست را می‌توان جلو و عقب برد و به صدابرداری حرفه‌ای نیازی ندارد. همچنین لزومی ندارد مهمان پادکست در استودیو حضور داشته باشد.

مربی کانون کرمان انواع پادکست را به پادکست مصاحبه‌ای، قصه‌گو، میزگرد، تک‌نفره و ترکیبی تقسیم‌بندی کرد و به تفصیل درباره هر کدام صحبت کرد.

در بخش بعدی این نشست مجازی، تهیه و تدارک محتوای صوتی، ضبط صدا، ادیت، میکس و تدوین که مراحل تهیه پادکست بودند به صورت عملی آموزش داده شد و کار با نرم افزار Adobe Audition با جزییات تشریح شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =