«طرح بورسیه نویسندگان نوجوان» با مشارکت کانون استان تهران

مسابقه ادبی «تهران به روایت دختران» با محوریت «تهرانِ خانواده» ویژه‌ی دختران نوجوان برگزار می‌شود. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران؛ شهرداری تهران با همکاری کانون پرورش فکری استان تهران، با هدف شناخت و فهم دغدغه‌ها و نیازهای دختران نوجوان و خانواده‌های این کلان‌شهر و به منظور برنامه‌ریزی برای این گروه سنی که شهروندان آینده پایتخت خواهند بود، اقدام به طراحی طرح «بورسیه نویسندگان نوجوان» کرده است. این طرح که ذیل عنوان مجموعه پروژه‌های «تهرانِ خانواده» قرار دارد، در نظر دارد علاوه بر کشف و پرورش استعدادهای ادبی در میان دختران نوجوان تهرانی به ارزیابی و تحلیل وضعیت موجود زندگی دختران و خانواده‌ها در کلانشهر تهران بپردازد. این مهم از طریق خلق روایت به قلم دختران شهر تهران در این مسابقه رقم خواهد خورد. 
این طرح با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران و همچنین امور زنان وزارت آموزش و پرورش در سه مرحله برگزار می‌شود.
در مرحله‌ی نخست نوجوانان علاقه‌مند به کار نویسندگی، می‌توانند با پر کردن فرم ثبت نام که حاوی نام، نام خانوادگی، سن، نشانی پستی و شماره تماس آنهاست به همراه سه اثر تألیفی خود، در «طرح بورسیه نویسندگان نوجوان» مشارکت کنند.
سپس افراد برگزیده‌ی مرحله اول، در کارگاه‌های آموزشی داستان‌نویسی شرکت خواهند کرد. منتخبین این بخش پس از شناسایی نقاط قوت و ضعف آثارشان و بر اساس علایق‌شان به ژانرهای مختلف، در کلاس‌های پیشرفته‌ی داستان‌نویسی که با حضور اساتید و پیشکسوتان برگزار خواهد شد، شرکت می‌کنند. مربیان ادبی کانون استان تهران در مراحل مربوط به برگزاری کارگاه‌های داستان‌نویسی نقش محوری ایفا خواهند کرد. 
گفتنی‌ست؛ آثار برگزیده در قالب کتابی به چاپ خواهد رسید، ضمن اینکه همه شرکت‌کنندگانی که نسبت به ارسال آثار خود در این فراخوان مشارکت کرده‌اند، به عضویت باشگاه نویسندگان نوجوان درخواهند آمد.
دختران نوجوانان علاقه‌مند به داستان‌نویسی می‌توانند ۳ اثر خود را به همراه فرم شرکت در این رقابت ادبی، تا تاریخ ۱۰ شهریور به آدرس الکترونیکی tehranoffamily@gmail.com  ارسال کنند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم شرکت در جشنواره به پایگاه اینترنتی https://farhangi.tehran.ir  مراجعه یا با شماره تلفن ۲۲۹۰۹۹۲۴-۰۲۱ تماس بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =