چلچله‌های آزادی در کانون سمنان به شکوفایی شعر نشستند

پنجمین نشست آموزشی کارگاهی «چلچله‌های آزادی» با رویکرد شعر دفاع مقدس در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان سمنان، مهرناز نصیری کارشناس مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از برگزاری پنجمین نشست آموزشی شعرسرایی از سلسله‌نشست‌های کارگاه آموزشی «به نام وطن» با موضوع دفاع مقدس و شهادت، خبر داد و گفت: این نشست حضوری در آستانه‌ی بزرگ‌داشت هفته‌ی دفاع مقدس، چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ با دعوت از ۳۵ عضو دست به قلم انجمن شاعران نوجوان آفرینش در سالن کوثر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان، اجرا و با استقبال اعضا روبه‌رو شد.

نبی‌اله خدابخشی مدیرکل کانون استان سمنان در ابتدای این نشست با حضور در جمع اعضا ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: ماندگار کردن این تقدس‌ها که در آن عالمی از واقعیت نهفته است، بسیار مهم است و پدران و برادران ما خون خودشان را که ارزشمندترین دارایی‌شان است در راه ارزش‌های وطن هدیه کردند.

وی در ادامه افزود: دفاع از عقیده، دفاع از سرزمین و باور، نتیجه جان‌فشانی‌های رزمندگان اسلام و انقلاب بود و بی‌شک قلم‌های شما در راه ماندگار کردن این ارزش‌ها و باورها، بسیار تأثیرگذار است.

نصیری یادآور شد: اعضا در این کارگاه آموزشی با قرار گرفتن در طرح و موقعیتی متناسب با حال و هوای دفاع مقدس و ایثار و شهادت، به سرودن شعرهایی با این مضمون پرداختند.

گفتنی است، پخش کلیپ‌هایی کوتاه با مضمون ایثار و شهادت و تصاویر منتخبی از جبهه و جنگ و رزمندگان هشت‌سال دفاع و پایداری، هم‌چنین سرودهای انقلابی، از دیگر برنامه‌های اجرایی این نشست آموزشی دو ساعته بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =