برگزیدگان مرحله استانی قصه گویی کانون استان اصفهان معرفی شدند

برگزیدگان مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان معرفی شدند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان ، منیره جعفری سرپرست اداره کل کانون استان اصفهان در مراسم پایانی این جشنواره ضمن خوش آمد گویی به حاضرین اظهار داشت : زبان خداوند در قرآن کریم زبان قصه است و بهترین قصه ها در قرآن روایت شده است و ما باید با تدبر در قصه های قرآنی به نکات کاربردی آن برای زندگی مطلوب دست یابیم .
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد : قصه ها باید حاوی پیام های ارزشی و اخلاقی باشند چرا که شناسنامه و میراث معنوی و فرهنگی ما هستند که هویت بخشی به کودکان و نوجوانان از طریق همین ابزارهای فرهنگی و هنری امکان پذیر است که می تواند برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی بیگانگان بسیار موثر باشند و ما باید در حوزه رسانه ایی و فضای مجازی با تقویت باورها ، هویت بخشی اسلامی و ایرانی با تولید فرم و محتوا در قالب های مختلف و بخصوص قصه گویی نقش بسزایی ایفا نمایم .
جعفری در بخش پایانی سخنان خود بیان نمود : برگزاری جشنواره قصه گویی با هدف تقویت حوزه های ارزشی و تربیتی جامعه و حفظ این میراث گرانبها و انتقال آن به نسل های آینده با رقابت سازنده شرکت کنندگان می تواند بسیار مهم و موثر باشد .
در جشنواره امسال ۶۸۰ اثر با ثبت نام در سایت جشنواره و در رقابت جشن های قصه گویی کتابخانه ایی در چهل پایگاه ، ۲۲۰ اثر به دبیر خانه استانی قصه گویی ارسال گردید که پس از مراحل بازبینی و داوری در نهایت ۷۱ اثر به مرحله استانی جشنواره راه یافت که در طول سه روز برگزاری در مراسم پایانی مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی بنا بر رای هیات داوران متشکل از خانم ها ، مهتاب شهیدی ، شعله ایل بیگی پور ، مهرنوش شاهرخی و آقای مهدی رحمانی افراد زیر برگزیدگان نهایی مرحله استانی شدند .
بر این اساس ، برگزیدگان بخش ملی نوجوان :
امیر نخودیان با قصه " یک بار جستی ملخک " ، مهسا نجفی با قصه " زیگولی گله " و آرزو نیک زاد با قصه " حکم ناطق "
برگزیدگان بخش ملی بزرگسال : فهمیه حبیبی با قصه " سیب مال کیه ، " فاطمه مومنی با قصه " هوش وذکات ، " و الهام رضا زاده با قصه " پیرزن خردمند "
برگزیده بخش پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها :
عباسعلی قرائتی با قصه " قناری خوش آواز " ۰
برگزیده بخش زبان اشاره : آرزو طاهری با قصه " چوپان دروغگو " ۰
شایستگان تقدیر بزرگسال بخش ملی :
مژگان خوانساری با قصه " لطفا از من بپرسید " ، سمیه پسندی با قصه " روز تولد گوش دراز " ، اعظم رهنما با قصه " اخوسی " ، فهیمه آدم زاده با قصه " آسیاب بچرخ " و هدی احمدی با قصه " علاج گدایی " ۰
شایستگان تقدیر نوجوان بخش ملی :
حدیث زارعی با قصه " این ترزی و اون ترزی " ، نیلوفر ستایش نیا با قصه " خاطرات ستاره ایی " ، سحر خانی با قصه " چه جوری نیشت بزنم " و زهرا صالحی با قصه " شامت را اینجا بخور " ۰
شایستگان تقدیر پدر بزرگ ها و مادر بزرگ های بخش ملی :
مریم بانو نیکنامی با قصه " خروس کاکل زری " و مریم معینی با قصه " وقتی ماه پنهان شد " ۰
در بخش سنتی آیینی شایستگان تقدیر نوجوان :
مهیا ملکیان با قصه " اکوان دیو " و مارال شاهی با قصه " رستم و اسفندیار " ۰
برگزیدگان بخش آیینی سنتی نوجوان :
ایمان قاسمی با قصه " جنگ خیبر " ، الناز یزدانی با قصه " گرد آفرید و سهراب " و حنانه مطلبی با قصه " تولد زال " ۰
برگزیدگان بخش آیبنی سنتی بزرگسال :
سهیلا کاوه با قصه " اکوان دیو " ، ماندانا رضایی با قصه " رستم و سهراب " و مسعود شاهنگی با قصه " گرد آفرید و سهراب "
مرحله پایانی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی هم زمان با شب یلدا در تهران برگزار می گردد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =