برگزاری نشست خبری ویژه هفته ملی کودک و جشنواره و نمایشگاه اسباب بازی در کرج

سرپرست کانون البرز و برگزار کنندگان نمایشگاه اسباب بازی کرج در یک نشسست خبری ویژه برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک و جشنواره اسباب بازی را تشریح کردند.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل کانون البرز این نشست خبری  ظهر روز سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ در اتاق جلسات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز برگزار شد .

برگزاری نشست خبری ویژه هفته ملی کودک و جشنواره و نمایشگاه اسباب بازی در کرج

مهری فلاح، سرپرست کانون در ابتدای این نشست ضمن تشکر از اصحاب رسانه و تلاش های این عزیزان در اطلاع‌رسانی اخبار و رویدادهای حوزه‌ی کودک و نوجوان، قلم توانای هنرمندان و فعالان حوزه‌ی رسانه را بازوی کمکی فعالیت‌ها خواند.

این مقام مسؤول در ادامه به معرفی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پرداخته و گفت در کانون قریب ۶۰ فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی اجرا می‌شود.

فلاح هم چنین به تاثیر فعالیت‌های کانون بر تربیت بچه‌ها و کشف و پرورش استعداد آنان از طریق برنامه‌های جذاب  و اقدامات کانون ویژه مناطق کم برخوردار و حضور در طرح میز خدمت و شناسایی کودکان مستعداشاره کرد و افزود ما در نظر داریم با بهره‌مندی از برنامه‌های مختلف مفاهیم از خود گذشتگی و حجاب و دیگر مفاهیم مورد نیاز کودکان و نوجوانان را به آن ها بیاموزیم تا این بچه‌ها طی فرآیندی این اصول را فرا گرفته و در آینده به نحو مناسب از آن بهره ببرند.

برگزاری نشست خبری ویژه هفته ملی کودک و جشنواره و نمایشگاه اسباب بازی در کرج

این مقام مسؤول در ادامه به معرفی اهم فعالیت‌های اجرا شده برای هفته‌ی ملی کودک پرداخت، برگزاری نمایشگاه آثار  هنری کودکان مناطق کم برخوردار استان در خانه هنرمندان با حمایت ویژه مسؤولان این نهاد، جشنواره بادبادک‌ها با همیاری کارخانه نو آوری و صنایع خلاق، جشن بزرگ روز جهانی کودک با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی ، ورزشی شهرداری کرج ، دیدار استاندار محترم با مربیان کانون، برگزاری پنجمین نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی در کرج و برگزاری کارگاه‌های فرهنگی هنری کانون در این نمایشگاه ، بزرگداشت حافظ، جشن میلاد پیامبر ، اجرای فعالیت‌های فرهنگی هنری در مراکز کانون و بازدید دانش آموزان از مرکز آسمان نما و رصد خانه و نمایش‌های کانون از جمله‌ی این برنامه‌ها بود.

سرپرست کانون همچنین بر ضرورت ارتباط درست خانواده‌ها با کودکان تاکید کرده و از برگزاری نشست های آموزشی به منظور برقراری ارتباط موثر والد و کودک در این هفته با همکاری اساتید جهاد دانشگاهی استان خبر داد.

نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی از ۱۸ تا ۲۲ مهر میزبان البرزی‌ها خواهد بود

کامبیز آقایی مدیر پنجمین  نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی که قرار است برای اولین بار روزهای ۱۸ تا ۲۲ در مرکز نمایشگاهی بوستان چمران کرج میزبان کودکان و نوجوانان و خانواده‌های استان باشد در سخنانی ضمن تشکر ویژه از شورای نظارت بر اسباب بازی کانون، وزارت صنعت،معدن و تجارت و اداره کل کانون پرورش فکری استان البرز، صنعت اسباب بازی را در ایران صنعتی نوپا خواند که احتیاج به حمایت ویژه دارد؛ وی همچنین   به حضور ۶۰ شرکت تولید اسباب بازی داخلی از استان‌های مختلف کشور در نمایشگاه اشاره کرد و افزود برخی شرکت‌ها برای اولین بار محصولات خود را در این نمایشگاه رونمایی خواهند کرد.

ایجاد تسهیلات جهت حضور خانواده‌ها در نمایشگاه، ملزم شدن شرکت‌ها به تدارک فعالیت های فرهنگی، هنری و معرفی بازی‌های خود به کودکان و نوجوانان، حضور غرفه هایی به منظور ارائه خدمات مشاوره‌ای حوزه‌ی سلامت و ارتباط کودکان و والدین  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و جهاد دانشگاهی از دیگر مواردی بود که به آن اشاره شد .

برگزاری نشست خبری ویژه هفته ملی کودک و جشنواره و نمایشگاه اسباب بازی در کرج

حضور گروه تلویزیونی «مل مل» در نمایشگاه اسباب بازی

آقایی همچنین به کودکان البرزی مژده داد که همه روزه گروه  برنامه مل مل از ساعت ۱۶ الی ۱۷ در محل نمایشگاه در بوستان چمران پخش زنده‌ی تلویزونی خواهد داشت و از تمام کودکان برای دیدار با این شخصیت محبوب دعوت کرد.

تاثیر اسباب بازی در شکل گیری شخصیت کودکان غیر قابل انکار است  

علی‌رضا حیدری، مدیر اجرایی نمایشگاه اسباب بازی نیز در سخنانی ضمن تشکر از اصحاب رسانه، نقش اسباب بازی و سرگرمی را در شکل گیری شخصیت کودکان غیر قابل انکار دانست و افزود همانگونه که امروزه اغلب کشورها سعی می‌کنند از طریق معرفی اسطوره‌های تخیلی فکر و قلب کودکان سرزمین مان را تصرف کنند ما نیز بر آنیم تا با معرفی قهرمانان و الگوهای واقعی فرهنگ ایرانی اسلامی‌مان را به نسل جدید معرفی کنیم.

برگزاری نشست خبری ویژه هفته ملی کودک و جشنواره و نمایشگاه اسباب بازی در کرج

این مقام مسؤول نیز استقبال تولید کنندگان از نمایشگاه را خوب توصیف کرد و افزود سعی کرده‌ایم تا با درگیری اصناف مختلف زمینه‌ی حضور پر رنگ تر تولیدکنندگان در این نمایشگاه را فراهم کنیم.

 مهر ی فلاح، سرپرست کانون البرز در بخش بعدی این نشست، ضمن تشکر مجدد از اصحاب رسانه،  در مورد برنامه‌ریزی فعالیت‌های هفته‌ی ملی کودک در دو سطح مرکز محور و استانی توضیحاتی را بیان کرده و گفت مراکز کانون آمادگی کامل دارند تا در این ایام و به شکل مستمر در تمامی ایام سال به کودکان و نوجوانان خدمات متناسب با شرح وظایف خود ارائه دهند.

برگزاری نشست خبری ویژه هفته ملی کودک و جشنواره و نمایشگاه اسباب بازی در کرج

او همچنین برنامه ریزی برای فعالیت صبح و عصر کتابخانه سیار در ایام هفته ملی کودک و اعزام گروه های نمایشی با همکاری اداره کل ارشاد را از ویژه برنامه‌های کانون برای مناطق روستایی و کم برخوردار شهری خواند و از مسؤولان خواست در زمینه تجهیز خودرو به کانون کمک کنند و افزود اکنون کتابخانه سیار کانون البرز که ماهیت روستایی دارد به خدمت رسانی مناطق کم برخوردار شهری نیز پرداخته که نمی توانیم آن گونه که شایسته است پاسخگوی نیاز مناطق مختلف استان باشیم .

سرپرست کانون و رییس کارگروه  برگزاری هفته‌ی ملی کودک در پایان«حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» را شعار هفته ملی کودک در سال ۱۴۰۱ عنوان کرد و افزود فعالیت های این هفته از ۱۴مهر ماه در استان البرز شروع می‌شود و از ۱۶ مهر بر اساس روزشمار اعلام شده برای مخاطبان به اجرای فعالیت خواهیم پرداخت.

ایشان و مسوولان  نمایشگاه در انتها پاسخگوی سوالات خبرنگاران حاضر در نشست بودند.

علاقه‌مندان برای آگاهی از جدول برنامه‌های هفته‌ی کودک به لینک زیر مراجعه فرمایند.

جدول برنامه های هفته ملی کودک در البرز

  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =