نمایشگاهی از آثار سفالی و حجم مربی کانون کرمانشاه

نمایشگاه آثار سفالی و حجم ساخته مسعود میاور مربی‌مسئول کانون پرورش فکری استان کرمانشاه صبح روز دوشنبه ۹ آبان در نگارخانه آفتاب مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون گشایش یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در ابتدای مراسم گشایش این نمایشگاه محمد خیاط‌زنجانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه به‌عنوان نهمین کلانشهر کشور با جمعیتی نزدیک به یک میلیون و ۹۰۰هزار نفر در بین استان‌های کشور حضور دارد. استانی که هر چهار فصل را دارد و همیشه مهد تربیت هنرمندان و عارفان بزرگی بوده که توانستند در عرصه‌های مختلف اثرگذار باشند.

وی افزود: کانون در استان کرمانشاه از سال ۱۳۵۰ شکل می‌گیرد و اولین شعبه آن در شهرستان قصرشیرین در نقطه مرزی راه‌اندازی می‌شود و بعد گسترش پیدا می‌کند. ما امروز در کانون استان کرمانشاه ۴۰ مرکز فرهنگی هنری داریم که از این تعداد ۳۶ مرکز ثابت، ۳ مرکز سیار و ۱ مرکز پستی مشغول فعالیت است.

نمایشگاهی از آثار سفالی و حجم مربی کانون کرمانشاه

خیاط‌زنجانی تصریح کرد: یکی از مراکز ما در قسمتی از مناطق محروم شهرستان اسلام‌آباد است که با مربی مسئولی هنرمند عزیز آقای میاور درحال خدمت‌رسانی است. مسعود میاور در مجموعه کانون در اسلام‌آباد به تنهایی همه کارها را انجام می‌دهد و این مرکز محل تربیت هنرمندان بسیاری بوده است. همچنین آثار زیبایی را به‌صورت شخصی و یا با حضور کودکان و نوجوانان به‌طور جمعی خلق کرده است.

مدیرکل کانون کرمانشاه بیان کرد: نمایشگاهی که امروز گشایش می‌یابد بخشی از نمایشگاهی است که با عنوان نمایشگاه هنرهای تجسمی در اسلام‌آباد برگزار شده است.

خیاط‌زنجانی در پایان گفت: امیدواریم در فصل جدید و اتفاق‌هایی که در کانون پرورش فکری درحال وقوع است شاهد تقویت روزافزون کانون و کانونی‌ها باشیم.

نمایشگاهی از آثار سفالی و حجم مربی کانون کرمانشاه

سپس انسیه موسویان مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون ضمن خوشامدگویی به حاضران از محمد خیاط‌زنجانی و کارشناسان هنری کانون برای برپایی این نمایشگاه قدردانی کرد.

موسویان درباره برگزاری این نمایشگاه بیان کرد: یکی از مصوبه‌های معاونت فرهنگی و مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری در سال ۱۴۰۱ برگزاری نمایشگاه‌های استانی در سطح ملی است. ما همیشه نمایشگاه‌هایی داشتیم اما امسال تصمیم گرفتیم برای حمایت از هنرمندانی که در سراسر کشور حضور دارند و توانمندی‌هایشان کمتر در کشور دیده می‌شود این برنامه را تدارک ببینیم تا از این طریق بتوانیم از این همکاران حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: همکاران استانی که کار قابل ارائه دارند درخواست می‌فرستند و در ستاد بررسی می‌شود، چنانچه این آثار، استانداردهای لازم را داشته و خلاقانه باشد حمایت می‌کنیم و در فرصت مناسب نمایشگاهی از آن آثار برگزار خواهد شد.

نمایشگاهی از آثار سفالی و حجم مربی کانون کرمانشاه

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون گفت: این نمایشگاه چهارمین نمایشگاه استانی است که از ابتدای سال برگزار می‌شود. سه نمایشگاه «چوب‌های آب آورده» از استان اردبیل، نمایشگاه «نقاشی» اعضای برگزیده بین‌المللی از استان فارس و نمایشگاه اعضای برگزیده «مهرواره نقاشی اربعین» از استان اصفهان از ابتدای سال برگزار شد. در این نمایشگاه هم در خدمت همکاران در استان کرمانشاه هستیم.

موسویان خاطرنشان کرد: ان‌شاالله برپایی این نمایشگاه‌ها تداوم داشته باشد و بتوانیم آثار هنرمندان را در استان‌های مختلف به نمایش بگذاریم.

نمایشگاهی از آثار سفالی و حجم مربی کانون کرمانشاه

در ادامه مسعود میاور مربی مسئول کانون اسلام‌آباد گفت: از واحد آفرینش‌های ادبی و هنری کانون تهران و کرمانشاه برای فرصتی که امکان برپایی این نمایشگاه را داد تا بتوانم کارهایی که در مرکز خلق کردم به نمایش بگذارم قدردانی می‌کنم.

وی افزود: این نمایشگاه شامل کارهای تجسمی است که در کارگاه‌های هنری خلق کردم و این کارها در فعالیت‌های هنری و حتی فرهنگی با حضور بچه‌ها انجام شده است.

این هنرمند تصریح کرد: آثار من به معرفی تعدادی از شخصیت‌های استان، کشور و شهدا و تعدادی به معرفی میراث فرهنگی می‌پردازد.

نمایشگاهی از آثار سفالی و حجم مربی کانون کرمانشاه

میاور در پایان گفت: به‌عنوان کسی که از کلاس سوم ابتدایی عضو کانون بودم معتقد هستم هر آموزشی که با ابزار هنر باشد قطعا اثربخشی بیشتری خواهد داشت. زیاد صحبت نمی‌کنم و به قول معروف بهتر است کارهایم بیشتر با شما صحبت کنند.

در آیین گشایش این نمایشگاه انسیه موسویان مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون، نسرین سجادیان مدیرکل آموزش و پژوهش کانون، قاسم سلیمانی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، محمد خیاط‌زنجانی مدیرکل کانون کرمانشاه و تعدادی از کارشناسان هنری و ادبی و کارکنان کانون حضور داشتند.

علاقه‌مندان به بازدید از آثار سفالی و حجم مسعود میاور در این نمایشگاه می‌توانند تا روز دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۹ تا ۱۶ به نگارخانه آفتاب واقع در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراجعه کنند.

نمایشگاهی از آثار سفالی و حجم مربی کانون کرمانشاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =