درخشش کانون ایلام در بیست وچهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی ، منطقه دو کشور در اصفهان

منیره پورکریم ، مربی هنری ایلام در ردیف برگزیدگان برگزیدگان بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی ، منطقه ۲ کشور قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام، یک برگزیده در بخش ملی بزرگسال از بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی ، منطقه دو کشور که در استان اصفهان برگزار گردید ، به کانون ایلام رسید. بر اساس این گزارش منیره پورکریم به عنوان رتبه دوم برگزیده معرفی شد. 

بر اساس این‌گزارش به نقل از روابط عمومی کانون استان اصفهان آیین پایانی منطقه ۲ بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی روز 24 آبان در سالن آمفی تاتر حوزه هنری اصفهان با معرفی برگزیدگان برگزار گردید .

هیات داوران بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی منطقه ۲ کشوری با حضور آقایان مهدی آرایی ، محسن عظیمی پویا ، خانم فروهر معدنی ، آتسا شاملو داور آیینی سنتی و وحیده نظری داور زبان اشاره ، قصه گویان برگزیده را به شرح زیر اعلام کردند .
برگزیدگان بخش ملی بزرگسال :
رتبه اول ، احمد عسگری با قصه " قولو قولو گیج قولو " از استان همدان ، رتبه دوم ، منیره پور کریم با قصه " روباه طمع کار" از استان ایلام و رتبه سوم فهیمه حبیبی با قصه " سیب مال کیه " از اصفهان .
برگزیدگان بخش ملی نوجوان :
رتبه اول زهرا جمشیدی با قصه " فرشته ای از آسمون " از استان کرمانشاه ، رتبه دوم ، شکیبا فرخی با قصه " کلاغ خنزر پنزری " از استان کرمانشاه و رتبه سوم ترنم رازقی با قصه " پادشاه زور گو " از استان قم .
برگزیدگان بخش آیینی سنتی بزرگسال :
رتبه اول ، سید مهرداد کاووسی حسینی با قصه " رستم و اشکبوس " از استان همدان " رتبه دوم ، پوریا بازرگان با قصه " رستم و اسفندیار " از استان کرمانشاه " 
و رتبه سوم ، آتنا بیات با قصه " کنیز آزاده " از استان مرکزی .
برگزیدگان بخش آیینی سنتی نوجوان :
رتبه اول ، علیرضا متقی با قصه " ایثار و شهادت " از استان مرکزی ، رتبه دوم ، ایمان قاسمی با قصه " جنگ خیبر " از استان اصفهان و رتبه سوم ، مشکات عباسیان با قصه " نقل بانو گشسب " از استان مرکزی .
برگزیده بخش زبان اشاره ، غزل محمد نژاد با قصه " ننه کلاغ و روباه " از استان کرمانشاه .
در بخش شایستگان تقدیر آیینی سنتی بزرگسال :
مسعود شاهنگی با قصه " گرد آفرید و سهراب " ، از استان اصفهان ، فاطمه سلامی زاده با قصه " رستم و سهراب " از استان مرکزی 
شایستگان تقدیر آیینی سنتی نوجوان :
سوگند میرزایی با قصه " زال و سیمرغ " از استان کرمانشاه ، سمانه اراکی با قصه " هفت خوان رستم " از استان همدان .
بخش شایستگان تقدیر بخش ملی بزرگسال :
مینا عسگری با قصه " گرگ آواز خوان " از استان کردستان ، فائقه جمشیدیان با قصه " سنگ اول " از استان مرکزی ، پرشنگ سنگین آبادی با قصه " پیرزن و گرگ " از استان کردستان .
بخش شایستگان تقدیر ملی نوجوان :
آرزو نیک زاد با قصه " حکم ناحق " از استان اصفهان ، آران احمدی با قصه " پسر کچل و خان ظالم " از استان کرمانشاه ، فاطمه باقری با قصه " چرا دعوا می کنی " از استان مرکزی و امیر نخودیان با قصه " یک بار جستی ملخک " از استان اصفهان .
در بخش شایستگان تقدیر زبان اشاره :
فهیمه سلیمانی با قصه "مارمولک سبز " از استان قم .
در بخش غیر رقابتی پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها :
محمود سلیمی با قصه " زبان حیوانات " از استان همدان ، عباسعلی قرائتی با قصه " قناری خوش آواز " از استان اصفهان و صدیقه یعقوبی با قصه " پسته خام " از استان قم .
منطفه ۲ کشوری بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی با حضور ۷۹ قصه گو از استان های ایلام ، کردستان ، همدان ، کرمانشاه ، قم ، مرکزی و اصفهان درمدت سه روز از ۲۲ آبان ۱۴۰۱ تا ۲۴ آبان ماه در اصفهان برگزار گردید و ۱۳ قصه گو به مرحله کشوری راه یافتند که این مرحله هم زمان با شب یلدا در تهران برگزار می گردد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =