کد خبر: 326146
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
بازدید 200
افتتاح خانه محیط‌ ‌زیست در مراکز شماره ۲ و ۵ کانون کرمان

نشست هم‌اندیشی کارشناسان اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان کرمان برای افتتاح خانه‌های محیط‌ زیست تشکیل شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان کرمان، در راستای ایجاد خانه محیط زیست در سراسر ‌کشور به منظور آموزش مباحث زیست محیطی به صورت منطقه‌محور جلسه مشترکی با کارشناسان فرهنگی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مسئولین مراکز شماره ۲ و ۵ کانون شهر کرمان و کارشناسان محیط زیست شهرستان کرمان ۱۰خرداد ۱۴۰۲ برگزار شد.

بنابر این خبر، خانه‌های محیط زیست یکی از بسترهای اصلی برای مردمی‌سازی فعالیت‌های این حوزه و فضایی برای گفتگو، بحث، چالش و مطالبه‌گری است که منجر می‌شود سواد و دانش محیط زیستی مردم افزایش پیدا کند و در نهایت محیط زیست حفظ شود.

بر همین اساس، محمدابراهیم صحتی رییس اداره آموزش و مشارکت‌های مردمی محیط زیست اهداف تاسیس خانه محیط زیست و ضرورت فعالیت بیشتر در زمینه آموزش در قشر تاثیرپذیر جامعه را تشریح کرد.

همچنین، کارشناسان کانون به امکانات موجود در مراکز فرهنگی‌هنری شهر کرمان اشاره کردند و خواستار برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک هدفمند و متداوم شدند.

بازدید اعضای کانون از موزه حیات‌وحش محیط زیست و مناطق تحت حفاظت و تعیین نحوه آموزش مباحث زیست محیطی، انسانی و طبیعی به صورت کارگاهی و کلاس‌های دوره‌ای در دستور کار جلسات بعدی قرار گرفت.

بستن تفاهم نامه‌ای بین دو اداره‌کل کانون پرورش فکری و حفاظت محیط ‌زیست  ۱۶ تا ۲۲ خرداد ماه همزمان با هفته محیط زیست از موارد و مصوبات این نشست بود.

افتتاح خانه محیط‌ ‌زیست در مراکز شماره ۲ و ۵ کانون کرمان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =