کد خبر: 326349
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۰
بازدید 137
آئین ثبت ملی قصه‌گویی ایرانی در کرمان برگزار می‌شود

آئین ثبت ملی قصه‌گویی ایرانی با حضور مفاخر و پیش‌کسوتان عرصه فرهنگ و هنر در استان کرمان همزمان با سراسر کشور بر مزار شهید قاسم سلیمانی برگزار می‌گردد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان کرمان، کانون پرورش فکری بعد از گذشت بیست‌وچهار دوره برگزاری جشنواره قصه‌گویی در سطح ملی و بین‌المللی، موفق به ثبت ملی قصه‌گویی در پاسداری از میراث ناملموس ایران اسلامی شده است.

بر همین اساس، پیرو اقدام‌های پاسدارانه کانون پرورش فکری برای قصه‌گویی ایرانی، در روز سه‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰هم‌زمان با آئین برگزاری مراسم ثبت ملی در ستاد و آغاز فعالیت‌های تابستان در مراکز، با حضور اعضای انجمن قصه‌گویی، قصه‌گویان، پیشکسوتان، مفاخر و هنرمندان استانی جشن گرامی‌داشت برگزار می‌شود.

این در حالی است که، این جشن در کانون استان کرمان بر مزار مطهر شهید حاج‌قاسم سلیمانی همراه با رونمایی از کد دوبعدی(QR)، ۲۰ قصه‌ با موضوع ایثار و مقاومت برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق کانال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان در پیام‌رسان شاد به نشانی  https://shad.ir/kpf_kerman  این آیین را مشاهده نمایند.

این آیین در کانون خراسان رضوی و در حرم مطهر امام رضا(ع) «نماد قصه‌های دینی‌مذهبی» در کانون کرمانشاه در محل طاق بستان نماد «قصه‌های ملی و آیینی» و در یزد در خانه‌ی مهدی آذریزدی «پدر ادبیات کودک» و در گیلان به یاد برگزاری اولین جشنواره قصه‌گویی برگزار خواهد شد.

در عین حال، در مراکز فرهنگی هنری کانون در سراسر کشور در همان تاریخ و ساعت اعلام شده زنگ قصه‌گویی نواخته و مربیان قصه‌گو برای اعضا قصه می‌گویند.

بر اساس این خبر، سخنرانی مدیرعامل کانون، رونمایی از لوح ثبت ملی قصه‌گویی، سخنرانی نماینده سازمان میراث فرهنگی، پاسداشت علی خانجانی نویسنده و پژوهشگر و مصطفی رحماندوست نویسنده کودک و نوجوان و اولین دبیر جشنواره قصه‌گویی، ارتباط تصویری با استان‌ها، پخش نماهنگ مستند جشنواره، اجرای قصه‌گویی و معرفی و دعوت از رئیس جشنواره بیست‌وپنجم از جمله برنامه‌هایی هست که در این آیین برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =