برپایی نمایشگاه آثار تصویرگری عاشورایی در موزه ملی کودک کانون

به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نمایشگاهی از منتخب آثار تصویرگری کتاب‌های کانون با موضوع داستان‌های عاشورایی، در موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون پرورش فکری برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این نمایشگاه که با عنوان «تشنه لبان» برپا می‌شود، به مرور آثار و کتاب‌های تولید شده در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با موضوع واقعه‌ی عاشورا می‌پردازد و دستاوردهای کانون در طول سال‌های فعالیت خود درباره رویدادها، حوادث و معرفی شخصیت‌های تاریخی این ایام برای مخاطب کودک و نوجوان را به نمایش می‌گذارد.

بر همین اساس، ۳۰ فریم اصل اثر تصویرگری کتاب‌هایی همچون «تشنه لبان»، «جدایی»، «فصل خون و مهتاب»، «آسمان خون گریه کن»، «یک اسب و دو سوار»، «آن شب، آن سردار» و «تولد یک پروانه» به تصویرگری هاجر سلیمی‌نمین، عبدالله حاجیوند، پرویز حاصلی، سعید رزاقی، پرویز اقبالی، علی خدایی و عطیه مرکزی از جمله عنوان‌های منتخب در این نمایشگاه است.

علاقه‌مندان می‌توانند از روز ۲۸ تیر تا ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ از شنبه تا چهارشنبه به نشانی خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، طبقه منفی یک، موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون مراجعه کنند و برای بازدیدهای گروهی با شماره ۰۲۱۸۸۹۷۱۳۸۱ تماس بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =