اردوی تابستانی اعضای مراکز کانون استان سمنان

اردوی تابستانی اعضای مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان پس از پایان کارگاه‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان سمنان، اردوی تابستای اعضای دختر و پسر نوباوه، نوخوان، نونهال و نونگاه کارگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی مراکز فرهنگی‌هنری ثابت و سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیارجمند، میامی، بسطام، شماره دو دامغان، مهدیشهر و شماره یک سمنان در راستای شعار «ایمان، امید و دانایی» برگزار شد.

اردوی تابستانی اعضای مراکز کانون استان سمنان

هدف از اجرای این برنامه، ایجاد شور و نشاط، تمرین و تقویت مهارت‌های زندگی به سبک زندگی ایرانی‌اسلامی، توسعه و ترویج کتاب‌خوانی، تقویت روحیه اعتماد به نفس، تقویت روحیه دینی و تمرین خودسازی و خداشناسی، پرورش حس زیبایی­شناسی و تفکر در زیبایی‌های خلقت، آشنایی با چگونگی زندگی در طبیعت، تمرین زندگی دسته‌جمعی، آشنایی با حفظ محیط زیست و نگهداری از مکان‌های عمومی و.. بود.

اردوی تابستانی اعضای مراکز کانون استان سمنان

گفتنی است، اردو فعالیتی است سازمان‌یافته، نظام‌مند و هدف‌مند که به‌صورت گروهی و با رضایت والدین با برنامه‌های معین تحت نظارت و هدف برگزارکنندگان آن در محیطی امن، خارج از محدوده‌ی فعالیت‌های روزمره برگزار می‌شود و یکی از مؤثرترین فعالیت‌هایی است که فرصت زندگی مستقل به‌همراه تعامل و همکاری گروهی را برای کودکان و نوجوانان فراهم می‌سازد.

اردوی تابستانی اعضای مراکز کانون استان سمنان

خوردن صبحانه‌ی سالم، اجرای فعالیت‌های فرهنگی و ادبی کتاب‌محور در قالب شعرخوانی، قصه‌گویی، روخوانی کتاب، اجرای بازی‌های گروهی، نوشتن داستان کوتاه با موضوع طبیعت اطراف من، اقامه‌ی نماز جماعت و... ازجمله برنامه‌های مربیان در این اردوها بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =