کد خبر: 332459
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶
مجموعه شعر «خواهرم پرنده شد» برای کودکان غزه بازنشر شد

مجموعه شعر «خواهرم پرنده شد» برای کودکان غزه که به کوشش بابک نیک‌طلب جمع‌آوری شده برای سومین مرتبه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

 به گزارش اداره کل روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل کانون، این اثر مشتمل بر ۱۲ قطعه شعر است. این آثار از دیدگاه کودکان جنگ و یا با تمرکز بر نگرش آن‌ها سروده و منتشر شده است.

در شعر «خواهرم پرنده شد» از این مجموعه که از سوی مریم هاشم‌پور سروده شده است، می‌خوانیم: «ناگهان از آسمان/ بمب دانه دانه ریخت/ کوچه غرق دوده شد/ شیشه‌های خانه ریخت/ از صدای انفجار/ قاب عکس کنده شد/ پای سفره‌ی ناهار/ خواهرم ‌پرنده شد/ آسمان شهر من / پر شد از غبار و دود/ راستی پرنده‌ها/ ما گناهمان چه بود؟...»

در این کتاب که ۳۰ صفحه دارد و مناسب گروه سنی بالای هفت سال (نوخوان) است اشعاری از رودابه حمزه‌ای، محمود پوروهاب، منیره هاشمی، حامد محقق، غلامرضا بکتاش، مریم هاشم‌پور و... را می‌خوانیم.

تصویرگری کتاب «خواهرم پرنده شد» را حدیثه قربان و عاطفه ملکی‌جو بر عهده داشته‌اند.

این کتاب نخستین بار در سال ۱۳۹۳ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر و در سال ۱۳۹۷ برای دومین مرتبه بازنشر شد و اکنون به چاپ سوم رسیده است.

شمارگان کتاب «خواهرم پرنده شد» با چاپ‌های قبلی به ۲۰هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و پایگاه فروش اینترنتی محصولات کانون به نشانی Digikanoon.ir تهیه کنند.

مجموعه شعر «خواهرم پرنده شد» برای کودکان غزه بازنشر شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =