مرکز فرهنگی‌هنری کانون مهرستان به بهره‌برداری رسید

مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان مهرستان استان سیستان و بلوچستان هم‌زمان با چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اداره ‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در مراسم گشایش این مرکز، که با حضور گسترده مسئولان استانی و محلی همراه بود، مدیرکل کانون استان سیستان و بلوچستان به استناد سخنان مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی در مورد اهمیت کار فرهنگی گفت: سال‌هاست دشمنان با تمام امکانات خود، فعالیت‌های گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند و حوزه کودک و نوجوان و هویت ملی آنان، به دلیل اهمیت آن، جایگاه ویژه‌ای در هدف‌گذاری این گروه دارد.

محمدرضا سالاری ادامه داد: در این شرایط، انجام فعالیت‌های فرهنگی، ابزار بسیار کارآمد و امیدبخشی برای مقابله با این نبرد همه جانبه است.

وی در ادامه با معرفی کوتاهی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فعالیت‌های آن، گفت: کانون، به عنوان یک مجموعه فرهنگی متخصص در حوزه کودک و نوجوان با برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی، در زمینه رشد فکری و پرورش ذوقی کودکان و نوجوانان، فعالیت می‌کند و با فراهم کردن زمینه بروز استعدادهای کودکان و نوجوانان، سعی در توانمندسازی آنان دارد.

مرکز فرهنگی‌هنری کانون مهرستان به بهره‌برداری رسید

سالاری سپس خطاب به کودکان و نوجوانان حاضر در این مراسم گفت: این امکانات به بهترین شکل برای شما فراهم شده است.

مدیرکل کانون سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به نزدیک بودن انتخابات و فرمایش‌های مقام معظم رهبری مبنی بر رقابت سالم، سلامت انتخابات و مشارکت حداکثری در این امر، مسابقه‌ای را طراحی کرد و از دانش‌آموزان خواست با موضوع «مشارکت و دعوت» از خانواده و آشنایان عکاسی کنند و جایزه بگیرند.

فرماندار مهرستان نیز با قدردانی از همه کسانی که برای آماده‌سازی این زیرساخت فرهنگی نقش‌آفرینی کردند، گفت: اگر کار فرهنگی در فکر و ذهن کودک و نوجوان نهادینه شود، شرایط در خانواده و جامعه بهتر خواهد شد.

عبدالناصر درازهی، احداث مرکز کانون را اتفاق بسیار خوبی دانست و گفت: همه باید تلاش کنیم این مجموعه و امکانات قابل توجه آن به خوبی حفظ و نگهداری شود.

مرکز فرهنگی‌هنری کانون مهرستان به بهره‌برداری رسید

داود شهرکی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز با ابراز خرسندی از شروع فعالیت این مرکز فرهنگی‌هنری، در زمینه تامین و تجهیز آن قول مساعد داد.کلنگ احداث مرکز فرهنگی‌هنری مهرستان در سال ۱۳۹۴ در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع و زیربنای ۸۵۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۵۶میلیارد ریال به زمین زده شد.

از جمله امکانات این مرکز می‌توان به اتاق قصه‌گویی، کارگاه‌های سفال و نقاشی، سالن کتابخانه، سالن اجتماعات با زیربنای ۲۵۰ متر و گنجایش ۱۲۰ نفر اشاره کرد.

فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان اداره‌کل راه و شهرسازی، آموزش و پرورش، معتمدان، خانواده‌ها و دیگر مدیران محلی در مراسم گشایش مرکز فرهنگی‌هنری مهرستان حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =