تأکید بر امید آفرینی و هویت بخشی در گردهمایی مربیان فرهنگی ، هنری و ادبی

گردهمایی مربیان فرهنگی،هنری و ادبی سراسر استان اصفهان با حضور مهدی آقایاری مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مرکز شماره ۲ کانون اصفهان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان اصفهان ، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گردهمایی مربیان فرهنگی ، هنری و ادبی که امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ به مدت یک روز در اصفهان درحال برگزاری است گفت: این گردهمایی با هدف هم افزایی ،امید آفرینی ، هویت‌بخشی ،همدلی خانواده کانون، دانش‌افزایی و مهارت‌افزایی برگزار شده است.

مهدی آقایاری خطاب به مربیان استانی کانون گفت: تثبیت جایگاه کانون در سازمان و بیرون آن مهم است و شما می‌توانید نقش بسیار مهمی در این خصوص ایفا نمایید و با اجرای برنامه های خلاقانه و نوآورانه و به روز با شاخص های مطلوب در مسیر پرورش نسل آرمانی و آینده ساز تاثیر گذاری مهمی داشته باشید.

وی با بیان این‌که برقراری تعامل‌های مثبت با همکاران ، خانواده ها ، اعضای کانون و گروه های مردمی در حوزه فرهنگ و هنر با مربیان کانون است، افزود:مربیان در کانون باید هویت پیدا کنند و به جایگاه اصلی خودشان برسند. البته این نیازها ، مهارت‌آموزی و دانش‌افزایی می‌خواهد.

آقایاری با اشاره به اهمیت اجرای فعالیت ها بر اساس سه اصل مرکز محوری ، فعالیت محوری و نوجوان محوری اظهار کرد:مربیانی که تنها، واکنشی رفتارکنند موفق نیستند، بلکه رفتارها باید به یک رفتار کنشگر تبدیل شود و با پویایی و امید آفرینی نشاظ و شادابی را ارزانی مراکز و بچه ها بکنند .

وی افزود: وقتی شما همکاران حالتان خوب باشد عملکردتان ارتقا پیدا می‌کند و به دنبالش حال کودک و نوجوان خوب می‌شود.

آقایاری با اشاره به اهمیت کاردر مراکز و بخصوص کار برای نوجوان ها به فضاسازی مناسب  برای آنها اشاره کرد عنوان نمود: در ارتباط با نوجوان صمیمیت و هم اندیشی با آنها مهم است. نوجوان امروز با پرسش های ذهنی زیادی مواجه است. ما باید در کانون با اجرای فعالیت های متناسب با نوجوانان به آنها هویت و حس ارزشمندی بدهیم و با این برنامه های کاربردی ، مهارت افزایی و به روز ، آنها از ما اثر می‌پذیرند.

مادر کانون پرورش فکری باید بپذیریم کودک و نوجوان آینده‌ساز این میهن است و اگر این گونه فکر نکنیم نمی توانیم کار مفید انجام بدهیم .

مدیر کل کانون استان اصفهان در ادامه به نقش و جایگاه عظیم کانون در جامعه اشاره کرد و گفت : باید هنر کانون را جامعه عرضه بکنیم و با نقش آفرینی ، تاثیرگذاری را رقم بزنیم و با تولید آثار فاخر ،کانون استان اصفهان را نه تنها در استان ، بلکه در بخش های ملی و بین المللی مثل خورشید در خشان نمایان سازیم .

تجمیع جشنواره ها بر اساس اطلس فرهنگی مدون ، احیای فرهنگ های ملموس و ناملموس بخصوص قصه گویی با ابزار هنر ، تولید آثار ماندگار با محوریت اعضا در همه حوزه های فرهنگی ، هنری و ادبی ، پویایی انجمن های تخصصی شعر و داستان، فیلم و نمایش ، علوم و نجوم ، قصه گویی ، انیمیشن و ... ، استفاده از ظرفیت عظیم مربیان در راه پیشبرد راهبردهای کانون ، دانش افزایی ، مهارت افزایی ، هویت بخشی ، به روز بودن فعالیت ها ، امید آفرینی ، هم افزایی برای تعاملات درون و برون سازمانی و توصیه های کاربردی برای پیشبرد اهداف و سیاست های کانون از محور های مهم صحبت های مدیر کل کانون استان در گردهمایی امروز بود .

در پایان مدیر کل کانون استان به پرسش های مربیان در همه حوزه ها پاسخ در خور دادند .

گفتنی است برنامه گردهمایی در بخش های دیگر با صحبت های معاون فرهنگی کانون استان و نشست های تخصصی فرهنگی ، هنری و ادبی با حضور کارشناسان ستادی ادامه خواهد داشت .

تأکید بر امید آفرینی و هویت بخشی در گردهمایی مربیان فرهنگی ، هنری و ادبی

تأکید بر امید آفرینی و هویت بخشی در گردهمایی مربیان فرهنگی ، هنری و ادبی

تأکید بر امید آفرینی و هویت بخشی در گردهمایی مربیان فرهنگی ، هنری و ادبی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =