نمایشگاه کتاب از نگاه مربی کرمانشاهی

مهریا پرواره مربی مسئول مرکز اسلام آباد شماره ۲ از نمایشگاه کتاب می‌گوید.

به گزارش روابط عمومی کانون کرمانشاه، مهریا پرواره مربی مسئول مرکز اسلام آباد شماره ۲ از نمایشگاه کتاب می‌گوید.
مهریا پرواره هستم با ۱۴ سال سابقه همکاری با کانون که ۴ سال مربی فرهنگی و ۱۰ سال مسئول مرکز بوده‌ام، برنده‌ی مسابقات مختلف سرود، عکاسی، رضوی، دوسالانه، کتابخوانی و دارنده‌ی لوح تقدیرهای مختلف و متنوع... نویسنده و تصویرگر کتاب کودک خرگوش خودخواه (با موضوع اخلاقی اجتماعی) وتهیه‌کننده‌س ۷۲ قسمت برنامه‌ی کودک عروسکی بابونه‌ها با ماهیت (دینی، اخلاقیگ اجتماعی) در سال ۹۱ صدا و سیمای مرکز کرمانشاه، نویسنده‌ی چندین مقاله تایید شده ملی و بین‌المللی در زمینه‌ی کودک و نوجوان با موضوعات یادگیری، یاددهی، یاد داری و خلاقیت کودک و...
نمایشگاه به مکانی گفته می‌شود که کالاها، خدمات، فن آوری، تکنیک‌های جدید، نوآوری‌ها و هنرها برای معرفی و آشنایی مردم به معرض تماشا قرار داده می‌شود و هر عملی که توسط تولیدکنندگان و فروشندگان برای معرفی کالاها انجام و منجر به فروش کالاها و خدمات گردد نوعی نمایش است. از نظر من نمایشگاه کتاب یک رویداد بزرگ فرهنگی است که می‌تواند نقش‌های مختلفی و متفاوتی را با جذابیت به زیبایی ارائه دهد و اما در این مسیر نیازمند یک ساختار درست است تا اینکه ظرفیت‌های لازم برای نشر وجود داشته باشد و این کار مستلزم یک برنامه‌ریزی منسجم، ساعات کار مناسب و رعایت دیگر موارد کلیدی می‌باشد.
انتشار کتاب می‌بایست از لحاظ کیفی بسیار دقیق  مرتب و برنامه‌ریزی‌شده باشد، نه ظاهری زیبا با متنی پراز اشکال و چه بسا بالعکس... تا اینکه خواننده کتاب زده شود و چه خوب است تصمیم‌گیری‌ها براساس سلایق و منافع شخصی و... نباشد. با رعایت این‌چنین موارد می‌توان مشکلات چرخه‌ی نشر را تاحدودی حل کرد. نمایشگاه بین‌المللی کتاب که موقعیت و شرایطی را برای تعامل و گردهمایی فعالان نشر ایرانی و خارجی فراهم می‌کند، رویدادی‌است که برای جمعیت بیش از ۸۵ میلیونی کشور بدون هیچ محدودیتی تدارک دیده می‌شود و  آماده‌ی میزبانی از مهمانان در سراسر کشور هستند. 
طبق بررسی بنده امسال تعداد قابل توجهی از ناشران علاوه بر بخش حضوری در بخش مجازی هم حاضر هستند که حدود ۶۰ ناشر خارجی امسال در نمایشگاه حاضر و  ۵۰ هزار عنوان کتاب خارجی را عرضه می‌کنند و حدود ۷۰ تن حجم کتاب‌های خارجی و حضور کتاب‌فروشان در بخش مجازی به صورت تکمیلی و قاعده‌مند امسال هم ادامه خواهد داشت که از نکات مورد توجه است.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی‌و پنجمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیش از ۱۰۰۰ عنوان کتاب حضور دارد که به صورت تخصصی در زمینه‌ی کودک و نوجوان همیشه فعالیت داشته و سرآمد بوده و مربیان توانمند کانون، هر روز در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تازه‌ترین آثار منتشر شده را به کودکان معرفی می‌کنند.
در پایان می‌توان گفت نمایشگاه کتاب، جذاب، دوست‌داشتنی و خاطره‌انگیز است اگر ما هم بتوانیم به قدر توان از آن بهره‌مند گردیم و به دیگران نیز این بهره‌مندی را توصیه کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =