کارگاه آموزشی نجوم و هوش‌مصنوعی در کانون انزلی

مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انزلی، کارگاه آموزشی«نجوم و هوش مصنوعی» را با حضور ۶۰ نفر از اعضا و خانواده‌ها برگزارکرد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان گیلان، این کارگاه‌آموزشی ۲۶ اردیبهشت، هم‌زمان با هفته نجوم سال ۱۴۰۳برگزارشد.

شادی محسنی، از فعالان عرصه نجوم و دانشجوی دکترای فیزیک دانشگاه زنجان نیز میهمان این برنامه بود و از پیشینه و دلایل تمایل بشر به ستاره‌شناسی سخن‌گفت.

محسنی، ریشه پیدایش علم نجوم را در  ۶ هزار سال پیش جستجوکرد و نیازهای بشر برای شناخت محیط‌ پیرامون و هم‌چنین، ارتباط مستقیم فصل‌ها و شب و روز بر حیات را زمینه‌ساز گرایش انسان به این علم‌ دانست.

 او در همین‌ارتباط، به تشریح چگونگی شکل‌گیری و ویژگی‌های فصل‌ها پرداخت و در باره صورت‌های فلکی و باور اقوام مختلف در ارتباط با ۸۸ صورت فلکی صحبت‌کرد.

کارشناس برنامه در ادامه، آشناسازی هرچه‌پیش‌تر حاضران با کاربردهای علم نجوم در زندگی انسان امروز را در اولویت‌قرارداد و با بیان‌این‌که نجوم، یک علم میان‌رشته ‌است، گفت: نجوم ارتباطی تنگاتنگ و دوسویه با بسیاری از علوم داشته‌ و دارد.

کارگاه آموزشی نجوم و هوش‌مصنوعی در کانون انزلی

بر اساس این گزارش، آموزش کدنویسی در رشته نجوم، تشریح نقش این علم در دست‌یابی بشر به آگاهی‌های بیش‌تر در عرصه علم و دانش و برگزاری مسابقه با محوریت «نجوم و هوش‌مصنوعی» از دیگر برنامه‌های این کارگاه آموزشی به‌شمارمی‌رفت و درپایان نیز از اعضا، پدر و مادرهای برگزیده با اهدای کتاب‌ قدردانی‌شد.

گفتنی‌است،ویژه‌برنامه‌های هفته نجوم از ۲۴ تا ۳۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۳ با روزشمار «نجوم، راهنمای زندگی»، «گرامی‌داشت زمین و حفظ آسمان تاریک»، «نجوم و هوش مصنوعی»، «علوم شهروندی و نقش دانشوندان»، «نجوم و دانشمندان ایرانی» و «نجوم ایران، همبستگی و تعامل» در سراسر کشور و مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان برگزارمی‌شود.کارگاه آموزشی نجوم و هوش‌مصنوعی در کانون انزلی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =