نمایشگاه کتاب مجال گشت در دنیای انبوه کتاب

زهرا غلامی نویسنده و مربی واحد ادبی کانون در مصاحبه ای که به بهانه نمایشگاه کتاب تدارک دیده شده بود گفت: نمایشگاه کتاب مجال گشت را در دنیای انبوه کتاب ها به کودکان و نوجوان می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی؛ مجموعه کتاب سه جلدی "نم نم" همزمان که با هفتمین روز از برگزاری سی پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب در کانون استان مرکزی رونمایی شد، مصاحبه ای به بهانه نمایشگاه کتاب و و رونمایی کتاب با نویسنده این اثر زهرا غلامی داودآبادی مربی ادبی و بخش مکاتبه ای کانون استان مرکزی تدارک دیده شد.

نمایشگاه کتاب مجال گشت در دنیای انبوه کتاب

از چه سالی با کانون به عنوان مربی ادبی همکاری می کنید؟

 از سال ۱۳۸۵ به عنوان مربی ادبی وارد کانون شدم و کارگاه های نوشتن خلاق ، شعر و داستان برگزار کرده ام .

 در حال حاضر مربی ادبی مراکز کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مرکزی در مرکز فرهنگی و هنری شهر داودآباد و مرکز شماره  ۸ اراک و بخش مکاتبه ای مشغول به فعالیت می باشم .
به عمده فعالیت خود در کانون در بخش ادبی  اشاره می کنید ؟
 نامه های بسیاری داشتم که در بخش مکاتبه ای برگزیده شده اند و طرح های بسیاری بوده اند که در سطح کشور برگزیده و چاپ شده اند.
به عنوان مربی ادبی نمونه استان و مربی ادبی نمونه کشوری شناخته شده ام .برگزیده جشنواره های شعر و داستان نویسی بوده ام .

برگزیده جشنواره های  ادبیات کودک و نوجوان رضوی، نامه به امام رضا علیه السلام، طنز ،سوره ،مهر مبین ،مهرواره نمایش های آئینی و سنتی هستم .

دغدغه شما به عنوان  مربی و نویسنده ؟
دغدغه من به عنوان یک مربی بیشتر روی مهارت های زندگی و محیط زیست می باشد .
کتابهایی هم که چاپ کرده ام بیشتر در حوزه محیط زیست می باشد .

این دغدغه  در کتاب های شما دیده می شود ؟
کتاب رودی جان چرا آواز نمی خوانی از انتشارات علمی فرهنگی درباره رودخانه ای است که گلویش ورم کرده است.

کتاب بالش پرنده از انتشارات نردبان باز با محوریت پرندگان و محیط زیست می باشد که برگزیده جشنواره سپیدار می باشد .

درآخرین کتاب که همزمان با نمایشگاه کتاب رونمایی شد این دغدغه همچنان وجود دارد؟

"نم نم" دغدغه های زیست محیطی دارد و با داستان هایی ساده و خواندنی کوشیده است علاقه اش به محیط زیست و ایران را به ما هم منتقل کند.
مجموعه کتابهای سه جلدی "نم نم" با موضوع آب و معرفی غیرمستقیم اماکن و میراث فرهنگی و آلودگی هوا است که برگزیده جشنواره ادبیات کودک و نوجوان کاشان می باشد .

داستان درباره چند ابر است که مسائل مختلفی دارند . در حقیقت این مجموعه هم برگزیده جشنواره ادبیات کودک و نوجوان کاشان می باشد .

 "نم نم" کوتاه معرفی می کنید؟

مجموعه ی ۳ جلدی «نم نم» از انتشارات شهر قلم است این کتاب داستان هایی است درباره ی ابری شوخ و شنگ به نام نم نم او در گشت وگذارهایش در شهرها و مناطق مختلف، به آثار تاریخی و طبیعی ایران سر می زند و در قالب تصویر و توضیحاتی کوتاه آنها را به بچه ها معرفی می‌کند.

تاثیر کتاب بر کودک به عنوان نویسنده کودک ارزیابی می کنید؟
کتاب مهمترین گزینه برای هر کودک است چرا که به واسطه کتاب ،دایره واژگانی کودک افزایش پیدا می کند ،با بحران ها و راه حل ها آشنا می شود ،تخیلش قد می کشد و زیبایی شناسی در او ایجاد و تقویت می شود .لابه لای خیال داستانی با پدیده ها و موضوعات مختلف آشنا می گردد و مهارت های زندگی را به تدریج یاد می گیرد .

نظر شما در رابطه با نمایشگاه کتاب و کودک ؟
 نمایشگاه کتاب بهانه ای است تا کودکان و نوجوانان در فضای کتاب نفس بکشند و با انتشاراتی های خوب و معتبر آشنا شوند و کتابهای مختلف را ببینند و از نزدیک ورق بزنند و چه بسار نویسندگان و شاعران را از نزدیک ببینند و گپ بزنند .

در واقع نمایشگاه کتاب مجال گشت را در دنیای انبوه کتابها به کودک و نوجوان می دهد و فرصت دیدار نزدیک مخاطب مولف را فراهم می کند .
خیلی خوشحالم که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم به عنوان یکی از معادن تولید کتابهای خوب شناخته شده است و امسال هم در نمایشگاه سی وپنجم خوش درخشیده است .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =