کتاب‌خانه‌های پستی کانون در سال ۱۴۰۲ بیش از ۸۰هزار جلد کتاب امانت دادند

مربیان کتاب‌خانه‌های پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که بیشترین تعداد کتاب را در سال ۱۴۰۲ به امانت داده‌اند، قدردانی شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کانون پرورش فکری ۴۱ کتابخانه پستی در سراسر کشور دارد و مربیان آن در بازه زمانی اول فروردین ۱۴۰۲ تا اول فروردین ۱۴۰۳ درمجموع ۸۰هزار و ۹۶۸ جلد کتاب به کودکان و نوجوانان امانت داده‌اند.

بر همین اساس فروهر معدنی مدیرکل آفرینش‌های فرهنگی کانون پرورش فکری از مربیان کتاب‌خانه‌های پستی که بیشترین تعداد کتاب را در سال ۱۴۰۲ به اعضا امانت داده‌اند، قدردانی کرد.

بر اساس این خبر، از زهره اکبرآبادی مربی کتاب‌خانه پستی کانون نیشابور از استان خراسان رضوی با ۱۱۲۱۸، فاطمه کاشی مربی کتاب‌خانه پستی کانون استان سمنان با ۸۵۳۴، سیده‌اسماء نجات مربی کتابخانه پستی کانون پیرانشهر از استان آذربایجان غربی با ۶۳۸۹، محبوبه حسنی‌بافرانی مربی کتاب‌خانه پستی استان قم با ۶۳۲۸، مریم قنبری مربی کتاب‌خانه پستی شهر بندرعباس کانون استان هرمزگان با ۶۰۴۵ ، شیلر غفورملایی مربی کتابخانه پستی کانون مهاباد و محمد علیپوری مربی کتاب‌خانه پستی شهر بوکان هر دو از کانون استان آذربایجان غربی به ترتیب با امانت ۵۸۴۰ و ۴۶۵۸ و نازیلا روضه‌ای مربی کتاب‌خانه پستی کانون مرند در استان آذربایجان شرقی با ۴۱۳۴ تعداد امانت کتاب قدردانی شدند.

کتاب‌خانه‌های پستی کانون پرورش فکری فرصتی برای دسترسی کودکان و نوجوانان به کتاب است. این کتاب‌خانه‌ها در نقاط دور افتاده، صعب‌العبور و بدون کتاب‌خانه، کتاب‌های متناسب و مورد نیاز را به‌دست مخاطبان و علاقه‌مندان می‌رساند.

مربیان کتاب‌خانه‌های پستی تلاش می‌کنند علاوه بر ارسال و امانت‌دهی کتاب، با استفاده از شیوه‌های متنوع و جذاب، اعضا را به انجام فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی و... ترغیب و آن‌ها را به نقد و بررسی کتاب و فعالیت‌های گروهی تشویق کنند تا از این راه استعدادها بهتر شناسایی شود.

یادآوری می‌شود این کتاب‌خانه‌ها با هدف تحقق اولویت اصلی کانون پرورش فکری که همان ترویج و توسعه کتاب و کتاب‌خوانی است برای خدمت به کودکان و نوجوانان در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته فرهنگی که به کتاب‌خانه دسترسی ندارند، ایجاد شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =