حرکت‌های هم‌افزا افزایش‌یابد

طی نشست مدیران‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان و بنیادحفظ‌آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان گیلان، بر ضرورت هم‌گرایی و تقویت حرکت‌های هم‌افزا در حوزه کودک ونوجوان تاکیدشد.

به‌گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون استان گیلان، این نشست  صبح‌روز سه‌شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ و با هدف  افزایش تعامل و هم‌گرایی در جهت افزایش گستره فعالیت‌های فرهنگی و فرهنگ‌سازی در میان  کودک و نوجوان صورت‌گرفت.

شایسته‌پروری، رسالت فعالان فرهنگی

مدیرکل کانون استان گیلان طی این هم‌نشینی، از اهمیت فرهنگ‌سازی سخن‌گفت و اصلاح تفکر القایی دشمنان و شایسته‌پروری را از رسالت‌های فعالان فرهنگی عنوان‌کرد.

حرکت‌های هم‌افزا افزایش‌یابد

سیدجلیل میرعظیمی در تبیین این سخنان، رویدادها و نابهنجاری‌های ماه‌های گذشته را خاطرنشان‌کرد و با تاکیدبر جایگاه و اهمیت نسل کودک و نوجوان‌ توضیح‌داد: برای فرهنگ‌سازی لازم است از این نسل آغازکنیم.

این مدیرفرهنگی درهمین‌حال از ضرورت آشناسازی هرچه‌بیش‌تر آینده‌سازان با آموزه‌های اسلامی و دست‌آوردهای هشت‌سال دفاع مقدس صحبت‌کرد و افزود: بسترسازی برای شناخت افزون‌تر کودکان و نوجوانان با داشته‌های فرهنگی و معرفی الگوهای مناسب به آنان نقش به‌سزایی در نهادینه‌سازی فرهنگ‌ایرانی‌اسلامی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان دارد.

میرعظیمی هم‌چنین، از ضرورت افزایش حرکت‌های هم‌افزا و تعامل هرچه‌بیش‌تر دستگاه‌ها و مجموعه‌های فعال در حوزه کودک و نوجوان سخن‌به‌میان‌آورد و از برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی کارشناسان، اجرای ویژه‌برنامه‌های مشترک و فراهم‌سازی زمینه‌های برپایی اردوهای یک روزه جهت بازدید اعضا از نمایشگاه دست‌آوردهای دفاع‌مقدس استقبال‌کرد.

مجاهدت‌ کانون در حوزه‌های تربیتی ستودنی‌است

مدیرکل بنیادحفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان هم طی این نشست با قدردانی از «مجاهدت‌های خاموش کانون در حوزه‌های تربیتی» اظهارکرد: فصل مشترک ما و کانون پرورش فکری، فرهنگ‌سازی و تربیت سکانداران آینده کشور و نظام اسلامی است.

حرکت‌های هم‌افزا افزایش‌یابد

حسن حبیبی در همین‌زمینه به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی‌بر لزوم پیوندهای میان‌نسلی و ایجاد حس مشترک ‌میان آینده‌سازان و پیش‌کسوتان دفاع‌مقدس تصریح‌کرد: برای نیل به این هدف، نیازمند بهره‌گیری از فن‌آوری‌های نوین، نوآوری و تکیه بر شیوه‌های خلاقانه هستیم.

او در ادامه، از نقش کاربردی هنر و ادبیات صحبت‌کرد و با اشاره به ظرفیت‌های گسترده استان، هنرمندان و ادیبان گیلانی گفت: تعامل و هم‌گرایی کانون پرورش فکری و بنیاد حفظ‌آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس نقش به‌سزایی در جهت‌دهی به هنرمندان، نویسندگان و انتشار آثار فاخردارد.

وی درهمین‌حال، از چاپ بیش‌از ۶۰ عنوان کتاب به‌همت بنیاد حفظ‌آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان گیلان در سال ۱۴۰۲ خبرداد و با اعلام‌آمادگی برای انتشار آثار نوقلمان و برگزاری نمایشگاه مشترک با کانون اظهارکرد: برای پذیرش اعضای کانون جهت بازدید از موزه دست‌آوردهای دفاع مقدس و انعکاس آن در قالب تولیدات فرهنگی و رسانه‌ای آمادگی‌داریم.

گفتنی‌است، این نشست صبح روز سه‌شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ به‌میزبانی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان در رشت برگزارشد.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =