نمایشگاه «ماه تشنه» در موزه ملی هنر و ادبیات کودک برگزار می‌شود

به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) نمایشگاه «ماه تشنه» در موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجونان برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این نمایشگاه به سیر تصویرگری کتاب کودک و نوجوان با داستان‌هایی درباره‌ی وقایع عاشورا در طول سال‌های فعالیت کانون پرداخته است.

آثار بر اساس تاریخ خلق اثر و با توجه به سیر تصویرگری کتاب‌های مذهبی در دهه‌های مختلف و از هنرمندان پیشکسوت تا هنرمندان جوان انتخاب و به نمایش در آمده و به نوعی نگاهی تحلیلی به موضوع دارد.

نمایشگاه «ماه تشنه» ۵۰ اثر از هنرمندانی چون پرویز اقبالی، سعید رزاقی، پرویز حاصلی، عبدالله حاجیوند، سیدکمال طباطبایی، مریم حسن‌نژاد، بنفشه احمدزاده و علی خدایی را مربوط به کتاب‌های کانون با نام‌های «یک اسب و دو سوار»، «نگاهی به سرخی آتش»، «آن شب آن سردار»، «جدایی»، «فصل خون مهتاب»، «آسمان خون گریه کن»، «پدر، عشق، پسر» و... به نمایش گذاشته شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت ۸ تا ۱۶ برای بازدید از این نمایشگاه به نشانی خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون، موزه ملی هنر و ادبیات کودک مراجعه کنند.

یادآوری می‌شود موزه ملی هنر و ادبیات کودک و نوجوان زیر مجموعه مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

نمایشگاه «ماه تشنه» در موزه ملی هنر و ادبیات کودک برگزار می‌شود

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =