معرفی نامزدهای بخش «داستان» و «شعر» جشنواره مطبوعات کودک

نامزدهای دو بخش «داستان» و «شعر» دوازدهمین جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان کانون از سوی هیأت داوران معرفی شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، از میان 1458 عنوان اثر در بخش داستان کودک و خردسال که مورد ارزیابی هیأت داوران این جشنواره قرار گرفت، افسانه موسوی‌گرمارودی با اثر «آقای پلنگ و آقای آدم» از نشریه رشد نو‌آموز، شکوه قاسم‌نیا با اثر «دریا و دنیا» از نشریه رشد کودک، مهدی میرکیایی با اثر «رودخانه پاک است؟» از نشریه رشد دانش‌آموز و مسلم ناصری با اثر «مجموعه دوست خوب خدا» از نشریه ملیکا به عنوان نامزد دریافت جایزه شناخته شدند.
همچنین هیأت داوران بخش‌‌ داستان نوجوان 525 عنوان اثر را مورد بررسی قرار دادند و مژگان بابامرندی با اثر «خدا این فرمان را بچرخاند» از نشریه کیهان بچه‌ها، فرهاد حسن‌زاده با اثر «ساعت عقرب» از نشریه رشد نوجوان و جعفر توزنده‌جانی با اثر «سایه خونه آشام» از نشریه دوچرخه نامزد دریافت جایزه شدند.
در عین حال در بخش شعر کودک و خردسال 1198 عنوان اثر داوری شد طیبه شامانی با اثر «قچ قِچ« از نشریه کیهان بچه‌ها (شاپرک)، مریم هاشم‌پور با اثر «یک کوه بستنی» از نشریه سروش کودکان، مریم زرنشان با اثر «سفره‌ی گنجشک» از سروش خردسالان، جعفر ابراهیمی (شاهد) با اثر «کلاغ برفی» و شکوه قاسم‌نیا با اثر «اسم من» هر دو از نشریه رشد کودک به عنوان نامزد انتخاب شدند.
بر همین اساس، هیأت داوران بخش شعر نوجوان 720 عنوان اثر را بازبینی کردند و مریم رزاقی با اثر «دلخوشی» از نشریه دوچرخه، اسماعیل الله‌دادی با اثر «از تو گفت» از نشریه رشد نوجوان و سیدسعید هاشمی با اثر «کبوتر می‌شناسد عطر و بو را» از نشریه سلام بچه‌ها را نامزد دریافت جایزه اعلام کردند.
آثار این جشنواره در 10 بخش «تیتر و خبر»، «سرمقاله، مقاله و یادداشت»، «گفت‌وگو»، «گزارش»، «داستان»، «شعر»، «عکس»، «گرافیک مطبوعاتی»، «آثار مخاطبان» و «انتخاب نشریه برتر از نگاه مخاطبان» مورد بررسی هیأت داوران قرار گرفت.
این آثار در سال‌های 1392 و 1393 در مطبوعات کودک ونوجوان کشور منتشر شده است.
برگزیدگان دوازدهمین جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مراسمی روز 28 تیر در تهران جوایز خود را دریافت می‌کنند.