فعالیت‌های کانون مهم و فرآیند ‌محوراست

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نقش کانون در پرورش فکر و اندیشه ‌آینده‌سازان را مهم و فعالیت‌های آن را ظریف و فرآیند محور توصیف‌کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، جبارکوچکی نژاد، با حضور در  شورای فرهنگی کانون استان گیلان که به‌منظور نیازسنجی و بررسی خواسته‌های کانون در مسیرخدمت‌رسانی به مخاطبان صورت‌گرفت، هم‌چنین از دشواری‌های فعالیت‌ فرهنگی سخن‌گفت و تلاش مسوولان و مربیان این مجموعه فرهنگی را شایسته ‌تقدیردانست.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درهمین‌حال نگاهی به اولویت‌های امروز خانواده‌ها در بهره‌گیری از فرصت‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی داشت و با اشاره به فعالیت‌های هدف‌مند کانون تصریح‌کرد: برنامه‌های کانون در سطح کشور و استان برای جذب مخاطبان موفقیت‌آمیز و امیدوارکننده است.   

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه، به فرصت‌های همکاری کانون پرورش فکری و نمایندگان مجلس پرداخت و با یادآورشدن تلاش‌های کانون برای کشف و پرورش‌استعدادهای کودکان و نوجوانان، گسترش عدالت اجتماعی و فرهنگی، ایجاد نشاط اجتماعی و پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: این تلاش‌ها گویای نیاز جامعه به این نهاد فرهنگی و تاکیدی بر ضرورت حمایت همه‌جانبه از آن است.

اعلام آمادگی برای پیگیری‌خواسته‌های کانون در مجلس شورای اسلامی، حمایت از راه‌اندازی مرکز علوم و فنون در مرکز شماره 3 کانون رشت و تلاش برای  اختصاص زمین جهت افتتاح مرکز فرهنگی هنری کانون در بخش سنگر و مسکن مهر شهرستان رشت نیز از دیگر محورهای سخنان کوچکی نژاد در جلسه اعضای شورای فرهنگی بود.

این مسوول که پیشینه فعالیت در آموزش و پرورش را در کارنامه‌ دارد، در پایان ضمن قدردانی از مدیرکل کانون گیلان و همکاران این مجموعه افزود: اهمیت آموزش، پرورش و سرمایه‌گذاری در این بخش برکسی پوشیده نیست و امیدوارم در سایه حمایت‌ها و تلاش فعالان عرصه‌ی فرهنگ، بسترهای مناسب برای توفیق افزون‌تر کشورمان دراین حوزه فراهم شود.

مدیر کل کانون استان گیلان نیز در این نشست با قدردانی از همراهی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و فراهم‌سازی فرصت‌های مناسب فرهنگی برای کودکان و نوجوانان، به ارایه‌ی گزارشی از روند فعالیت‌های کانون پرورش فکری پرداخت.

اسفندیارضیائی برهمین اساس، از اولویت‌های کانون درجهت گسترش عدالت اجتماعی و فرهنگی سخن‌گفت و افزایش‌کتاب‌خانه‌های سیار روستایی، راه‌اندازی نخستین کتاب‌خانه سیار شهری و هم‌چنین فعالیت دو مرکز فراگیر، ویژه کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه را تلاشی برای نیل به این هدف عنوان‌کرد.

او هم‌چنین به برنامه‌های کانون در جهت تخصصی‌سازی مراکز فرهنگی هنری اشاره و راه‌اندازی نخستین مرکز تخصصی تولید تئاتر در سال گذشته و افتتاح اولین مرکز علوم و فنون کانون هم‌زمان با چهلمین سال‌گشت پیروزی انقلاب اسلامی را گامی در همین مسیر دانست.

اشاره به فعالیت چهار سایت کودک و نوجوان در استان، درپیش‌بودن افتتاح  نخستین سایت کودک و نوجوان در رشت، اجرای موفقیت آمیز «طرح سپاس» و دیدار با از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، ازدیگر دست‌آوردهای کانون گیلان است که درسخنان ضیائی مورد توجه قرارگرفت.

این مدیر فرهنگی درادامه پیرامون روند تکمیل مرکز فرهنگی هنری خمام و تجهیز و به‌سازی مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری و کانون زبان استان گیلان مطالبی را ارایه‌کرد و خواستار حمایت مسوولان برای راه‌اندازی مراکز فرهنگی هنری کانون در مسکن مهر و بخش خمام شهرستان رشت شد.

ضیائی در این میان از خواسته‌های مراکز کانون به عنوان یک کتاب‌خانه کودک و نوجوان سخن گفت و  اختصاص نیم درصد درآمد شهرداری‌ها و برخورداری از معافیت پرداخت هزینه حامل‌های انرژی را خواستارشد.

برپایه این گزارش، ارایه‌ی نقطه‌نظرات و بیان دیدگاه‌ها از سوی حاضران دیگر بخش این نشست بود که در محل برگزاری جلسه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رشت صورت‌گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =