نشست مشترک مدیرکل کانون استان کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان باشگاه خبرنگاران جوان

نشست مشترک مدیرکل کانون پرورش فکری استان کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان باشگاه خبرنگاران جوان صداوسیمای مرکز یاسوج با موضوع بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کهگیلویه و بویراحمد کبری اخلاقی نیا در این نشست گفت: نظر به اهمیت فراگیر سازی سنت کهن و دیرین قصه‌گویی، رسانه ملی و باشگاه خبرنگاران جوان و نیز اصحاب رسانه، می‌توانند نقش مهمی در اطلاع‌رسانی این رویداد مهم فرهنگی کشور ایفا کنند و با توجه به اهمیت و آموزه‌های این هنر، توسعه و گسترش این مهارت الزامی است.

وی افزود:  بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با شعار «آینده ساختنی است» در دو بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و۹۰ ثانیه‌ای(قصه زندگی من) برگزار می‌شود که بخش صحنه‌ای شامل مسابقه ملی و بین‌الملل است که شرکت‌کنندگان بخش مسابقه ملی دختران و پسران (نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال)، زنان و مردان (۱۸ سال به بالا) و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‎ها هستند.

این مقام مسوول اظهار داشت: همکاری سازمان‌های مؤثر در این تقویت سنت قصه‌گویی به عنوان سنتی دیرین منجر خواهد شد و این جلسه مبنایی بر تقویت همکاری‌های بسیار خوب است.

مدیرکل کانون استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی به داوطلبان و خانواده‌ها ضروری بوده و نقش رسانه‌ها در این فرآیند بسیار مهم است و جشن قصه‌گویی نیز در مهرماه برگزار خواهد شد.

در این نشست، پسند مسئول باشگاه خبرنگاران جوان صداوسیمای کهگیلویه و بویراحمد و هیات همراه نیز ضمن اعلام آمادگی جهت اطلاع‌رسانی و پوشش خبری این رویداد، تأکید کردند: همکاری‌های سازنده در این خصوص بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

لازم به توضیح است، قصه‌گویان علاقه‌مند می‌توانند تا ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۸با مراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir  نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند و در بخش علمی هم اساتید و علاقه‌مندان دانشگاهی می‌توانند با ارائه مقالات خود در این جشنواره شرکت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =