قصه‌گویی زیبایی‌های زندگی و خاطرات گذشتگان را به آدمی نشان می‌دهد

ویژه برنامه جشنی به مناسبت اعیاد مبارک قربان و غدیر توسط معاونت فرهنگی شهرداری و با همکاری کانون پرورش فکری در پارک پرواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان معاونت فرهنگی شهرداری با همکاری کانون پرورش فکری جشنی را به مناسبت اعیاد قربان و غدیر، در پارک پرواز همدان برگزار کردند.

در این جشن اعضا کودک و نوجوان کانون 10 نوع بازی بومی، محلی را برای مردم حاضر در پارک پرواز اجرا کردند و پس از آن جشنواره قصه‌گویی به حضار معرفی شد و شرایط شرکت و نحوه ثبت‌نام در جشنواره بیان شد. در ادامه کامران گردان رئیس شورای شهر همدان قصه‌گویی را یکی از قدیمی‌ترین سنت‌های ما ایرانیان برشمرد و ادامه داد: در سال‌های گذشته پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها روایت‌های زیادی از گذشته ایران در سینه داشتند و آن‌ها را برای بچه‌ها روایت می‌کردند و اینها سینه‌به‌سینه منتقل شده و در فرهنگ ما باقی می‌ماند. وی ادامه داد: مردم با حضور پررنگ در این جشنواره می‌توانند این سنت خوب را احیا کنند تا نسل آینده نیز این فرهنگ را ادامه دهند.

روح الله وجدی هویدا معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان نیز مباحثی را در خصوص تشویق شرکت‌کنندگان در جشنواره قصه‌گویی مطرح کرد و افزود: قصه‌گویی زیبایی‌های زندگی و خاطرات گذشتگان را به آدمی نشان می‌دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =