مسوولیت‌پذیر باشیم و توان‌مند عمل‌کنیم

همسر شهید حسینعلی پورابراهیمی، از شهدای گیلانی مدافع حرم در نشست با اعضای مرکز شماره ۲ کانون رشت بر ضرورت کسب دانش، مسوولیت‌پذیری و ورود مقتدرانه به عرصه‌ی فعالیت‌های اجتماعی تاکیدکرد.

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، «لیلا دانا» طی این نشست که در قالب «طرح سپاس» و با هدف ترویج سبک زندگی شهیدان در میان نسل کودک و نوجوان صورت‌گرفت، از فرصت‌های بی‌پایان برای حماسه‌آفرینی سخن‌گفت و افزود: جهاد و شهادت مسیری دوسویه است و هیچ‌گاه شاهد متوقف‌ماندن علاقه‌مندان این عرصه نخواهیم بود.

همسر شهید مدافع حرم در ادامه سخنان خود نگاهی به شهدای پس از جنگ تحمیلی داشت و با خاطرنشان‌کردن رشادت‌های آنان در صیانت از انقلاب اسلامی اظهارکرد: جهاد و شهادت عرصه‌ای برای حضور همیشگی زنان و مردان به‌شمارمی‌رود و این نقش‌آفرینی نیز در شکل‌های مختلفی ظهور و بروز می یابد.

میهمان این نشست که با همراهی کانون و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان برگزارشد، در تشریح سخنان خود به واقعه عاشورا و نقش‌آفرینی حضرت زینب(س) در مانایی و ماندگاری فرهنگ عاشورایی اشاره و افشاگری‌ و آگاهی‌بخشی ایشان را نمونه‌ای بارز از جهاد بانوان و  گویای نقش مهم و غیر قابل انکار آنان در این عرصه ارزیابی‌کرد.

وی درهمین حال با مخاطب‌ قراردادن اعضای دختر کانون گفت: مسوولیت‌پذیری، کسب دانش و تربیت یک خانوده اسلامی، مهم‌ترین رسالت بانوان و مهم‌ترین مسوولیت در «جبهه فرهنگی» است.

او هم‌چنین حرکت هدف‌مند و برگرفته از سبک زندگی ایرانی اسلامی را از توصیه‌های همیشگی شهیدان خواند و با مهم توصیف‌کردن هدف‌گذاری و زمینه‌سازی برای ورود مقتدرانه بانوان به عرصه فعالیت‌های اجتماعی افزود: برای نیل به این هدف باید نگاه‌مان را به زندگی تغییر داده و مثبت‌اندیش باشیم.

همسر شهید مدافع حرم اضافه‌کرد: هنگامی که به نداشته‌ها بیاندیشیم، از اندیشیدن به داشته‌ها بازخواهیم‌ماند؛ از این رو لازم است ضمن توجه به جایگاه و شخصیت یک زن، موقعیت‌ها را پذیرفته و با انگیزه و هدف‌مند برای رسیدن به اهداف تلاش کنیم.

دعوت از کودکان و نوجوانان برای مهارت‌آموزی و بهره‌گیری از فعالیت‌های مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری، بخش پایانی سخنان میهمان برنامه‌بود.

فاطمه گل‌گلی، مربی مسوول مرکز فرهنگی هنری شماره ۲ کانون رشت هم ضمن خیر مقدم به میهمان برنامه و حاضران، اهمیت «سلامت» و «امنیت» از منظر بزرگان دین را مورد توجه قرارداد و با یادآورشدن نقش شهیدان در ایجاد امنیت و فراهم‌سازی فرصت پیشرفت برای جامعه اسلامی گفت: همیشه و در همه‌حال، وامدار رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های کسانی هستیم که از خود و خانواده‌شان برای حفظ و اعتلای نظام اسلامی گذشتند.

طرح پرسش از سوی اعضای کودک و نوجوان کانون، پاسخ‌گویی میهمان برنامه و تجلیل از همسر شهید مدافع حرم، حسینعلی پورابراهیمی پایان بخش این نشست به‌شمارمی‌رفت.

گفتنی است، «سپاس» عنوان طرحی است که با همراهی و مشارکت کانون و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و به‌منظور آشناسازی کودکان و نوجوانان با نقش تاثیرگذار شهیدان و خانواده‌های آنان در مسیر حفظ و ارتقای جایگاه  انقلاب اسلامی ایران برگزارمی‌شود.

شهید مدافع حرم، «حسینعلی پورابراهیمی» که از سیزده سالگی در  جبهه‌های حق علیه باطل حضورداشت، متولد شهرستان آستانه اشرفیه در استان گیلان است. این مدافع حرم حضرت زینب(س)، ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۵ هنگام عملیات مستشاری در حلب سوریه مجروح و روز شنبه، ۲۲ خرداد به فیض شهادت رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =