هفته ملی کودک با آیین«رقیه جان دوستت داریم» آغازشد

ویژه‌برنامه‌های هفته ملی کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با ویژه‌برنامه «رقیه‌جان(س) دوستت داریم» در شهر رشت آغازشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، رویکرد عاشورایی فعالیت‌های هفته ملی و روزجهانی کودک کانون پرورش فکری در ویژه‌برنامه‌ی «رقیه‌جان(س) دوستت داریم» جلوه‌گرشد و آینده‌سازان ایران اسلامی ضمن حضور در این آیین هدف‌مند و پرنشاط، صفحه‌ای از دفتر آموزهای حسینی را ورق زدند.

این ویژه‌برنامه، در مسجد امام رضا (ع) شهر رشت و با همراهی کانون پرورش فکری، آموزش و پرورش گیلان، شبکه استانی باران و شهرداری این شهر صورت‌گرفت و نگاهی ویژه به تقویت باورهای دینی کودکان و ایجاد پیوند معنی‌دار میان «خانه»، «‌مدارس و مراکز فرهنگی هنری» و «مسجد» به‌عنوان بسترهای شکل‌گیری شخصیت نسل کودک و نوجوان داشت.

ضرورت تبیین نقش کودکان کربلا برای آینده‌سازان

مدیرکل کانون استان گیلان در این آیین، ضمن تبریک هفته ملی و روزجهانی کودک به حاضران، از نقش کودکان در قیام امام حسین(ع) سخن‌گفت و افزود: به یقین جایگاه شخصیت‌هایی چون علی اصغر(ع)، حضرت سکینه و رقیه (س)، در انتقال پیام‌های عاشورایی برکسی پوشیده نیست و از این لازم است ضمن خاطرنشان‌کردن این نقش سازنده به کودکان، زمینه‌ی الگوپذیری آینده‌سازان از این بزرگان را فراهم‌کنیم.

اسفندیارضیائی، مدیر کل کانون استان گیلان

اسفندیارضیائی در ادامه سخنان خود هم‌چنین همراهی دستگاه‌های فعال در حوزه کودک و ارایه‌ی آموزه‌های قرین معنویت  به این نسل را اثربخش و تاثیرگذار توصیف‌ و ابرازامیدواری‌کرد برنامه‌های هفته ملی کودک نقطه‌ی آغازی برای توجه افزون‌تر به آینده‌سازان در تمامی ایام سال  باشد.

هفته ملی کودک فرصتی برای ترویج تفکر دینی  

مدیرکل آموزش و پرورش نیز عشق به امام حسین(ع) را عشق به تمامی خوبی‌ها خواند و با مهم ارزیابی‌کردن زیست معنوی کودکان در سایه تحصیل علم و الگوپذیری از معصومین (ع) گفت: هفته ملی کودک فرصتی مناسب برای ایجاد فضای معنوی و فراهم‌سازی زمینه‌های مناسب برای ترویج تفکر دینی و مذهبی در میان کودکان است.

نادرجهان آرای، مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان

نادرجهان‌آرای هم‌چنین به برگزاری ویژه‌برنامه«رقیه‌جان دوستت داریم!» در مسجد امام رضا (ع) شهر رشت  اشاره و با ضروری خواندن پیوند میان خانه، مدرسه و مسجد افزود:  نیازمند پاس‌داشت این مکان‌های مقدس هستیم و ارتباط کودکان با این فضاها می‌تواند به زیست پاک و معنوی آنان کمک‌کند.

اشاره به نقش سازنده کانون در کشف و پرورش استعدادهای کودکان و جایگاه ویژه آن در ارتقای آگاهی و توانایی این نسل، بخش دیگر سخنان جهان‌آرای بود و وی درپایان از تمامی دست‌اندرکاران برگزاری این ویژه‌برنامه، قدردانی‌کرد.

برپایه این گزارش، پخش تیزرهفته ملی کودک، وشاهنامه‌خوانی، اجرای سرود، دکلمه‌خوانی، قصه‌گویی و مداحی آینده‌سازان ایران اسلامی و اهدای کتاب به حاضران، ازجمله برنامه‌های این آیین بود که صبح امروز و با حضور جمعی مسوولان، دانش‌آموزان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مربیان و معلمان صورت‌گرفت.

گفتنی است، ویژه‌برنامه‌های هفته ملی و روزجهانی کودک با شعار«آینده را باید ساخت» از ۱۳ تا ۱۹ مهرماه ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزارمی‌شود.

عنوان

اجرای گروه سرود دانش آموزی

قصه گویی عضو مرکز شماره ۳ کانون رشت

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =