کد خبر: 292281
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
بازدید 165
تشریح فعالیت‌های کانون گیلان در شبکه استانی باران

مدیرکل کانون استان گیلان هم‌زمان با هفته ملی کودک، درگفت‌وگوی ویژه ‌بخش خبری ساعت ۲۰ شبکه استانی باران حضوریافت و به تشریح برنامه‌ها و اهداف این مجموعه‌ی فرهنگی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، اسفندیارضیائی در این گفت‌وگوی ویژه‌ی خبری که  به صورت زنده از سیمای مرکز گیلان پخش‌شد، در ارتباط با شعار هفته ملی کودک سخن‌گفت و انتخاب شعار «آینده را باید ساخت»، را حرکتی در مسیر تحقق منویات‌ مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب و تاکیدی بر ضرورت به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های کشور برای ارتقای آگاهی و توان‌مندی‌های آینده‌سازان دانست.

مدیرکل کانون استان گیلان برهمین اساس، تربیت کودکان مومن، انقلابی و مسئولیت‌پذیر و درعین‌حال، فراهم‌سازی زمینه‌های مهارت‌آموزی آنان را از اولویت‌ها برشمرد و تولیدمحتوای مناسب، برگزاری کارگاه‌های مختلف و بهره‌گیری از مربیان آگاه را از برنامه‌های کانون در این زمینه عنوان‌کرد.

ضیائی هم‌چنین نگاهی به فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی داشت و در تشریح فعالیت‌های کانون برای مدیریت کودکان و نوجوانان در این حوزه گفت: فرهنگ‌سازی درسایه همراهی افزون‌تر کانون، عضو و خانواده، فعالیت سایت «کودک ۲۴»  در سطح کشور، راه‌اندازی ۶ سایت آموزش و بازی‌های رایانه‌ای در مراکز کانون استان و برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور صاحب‌نظران این عرصه، بخشی از برنامه‌های کانون در این زمینه محسوب‌می‌شود.

مسوول برنامه‌های هفته ملی کودک گیلان، ادامه سخنان خود را به نگاه ویژه این نهاد به تمامی کودکان اختصاص‌داد و با تشریح فعالیت‌های مراکز فرهنگی هنری فراگیر، کتاب‌خانه‌های پستی، سیار شهری و روستایی کانون اظهارکرد: یکی از سیاست‌های کانون، ایجاد فرصت‌های برابر برای تمامی کودکان و ارایه‌ی خدمات به کودکان با نیازهای‌ویژه و مخاطبان ساکن در مناطق کم‌برخوردار و نابرخورداراست و برای نیل به این اهداف، حرکت‌های مناسبی نیز صورت‌گرفته‌است.

وی در توضیح سخنان خود سفر کاروان«پیک امید» و «تماشاخانه سیار کانون» به مناطق کم‌برخوردار جنوب و غرب استان گیلان را خاطرنشان‌کرد و از سفر این کاروان به مناطق شرقی استان در نیمه دوم سال جاری‌ خبرداد.

تلاش‌های صورت‌گرفته جهت تعامل و همراه‌سازی دیگر دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های مردم نهاد با فعالیت‌های کانون، تلاش‌های این مجموعه‌ی فرهنگی برای آموزش و ارتقای دانش مربیان و هم‌چنین،  تشریح شیوه‌های کانون در ارایه خدمات فرهنگی مورد نیاز نسل حاضر، از دیگر موضوع‌هایی بود که در سخنان این مدیر فرهنگی مورد توجه قرارگرفت.

اسفندیارضیائی دربخش پایانی این گفتگوی ویژه خبری ضمن قدردانی از حمایت‌های مسوولان استانی در افزایش گستره‌ی فعالیت‌ها و فضاهای آموزشی کانون و تجهیز مراکز فرهنگی هنری آن ابرازامیدواری‌کرد با توجه به  زیرساخت‌های فرهنگی موجود و هم‌گرایی و هم‌افزایی‌ تمامی فعالان عرصه ی فرهنگ، زمینه‌های لازم برای معرفی گیلان به عنوان استان دوستدارکودک فراهم‌شود.

گفتنی است، ویژه‌برنامه‌های هفته ملی کودک با شعار «آینده را باید ساخت» از ۱۳ تا ۱۹ مهرماه ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزارشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =