کد خبر: 292649
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
کتاب «پرنده، پسرک، قطار» احمدرضا احمدی به چاپ سوم رسید

کتاب «پرنده، پسرک، قطار» اثر احمدرضا احمدی برای سومین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

به‌ گزارش اداره ‌کل روابط‌ عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، این کتاب داستانی مفهومی دارد و با تصویرگری راشین خیریه برای اولین بار در سال ۱۳۹۵ وارد بازار کتاب کودک شد.
داستان این کتاب جست‌وجوی پسر کوچکی است که پرنده‌ی خود را در قطار گم می‌کند و روزها در پی یافتن گم ‌شده‌اش می‌گردد و جست‌وجوی خود را به شیوه‌های مختلف ادامه می‌دهد تا آن‌که ناامیدی بر او چیره می‌شود، با این حال او همچنان در تقلای یافتن گم ‌شده‌اش است.
در بخشی از داستان «پرنده، پسرک، قطار» می‌خوانیم: «پسرک روزی به خانه‌ی پیرزنی رفت که اتاق‌هایش از پرنده پر بود؛ پر از بلبل، قناری، کبک، مرغ عشق. پیرزن گفت: ناامید نباش. شاید روزی پرنده‌ی تو هم به خانه‌ی من بیاید.»
احمدرضا احمدی در این داستان نیز هم‌چون دیگر آثار خود از نمادها و نشانه‌ها استفاده کرده تا داستان تخیلی‌اش بازتاب دهنده مفاهیم بنیادین برای مخاطب باشد.
سومین نوبت چاپ این کتاب در ۳۲ صفحه رنگی برای گروه سنی ۱۱ سال و بالاتر با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت۹هزار تومان منتشر شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند این اثر را از فروشگاه‌های عرضه‌ی محصولات فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و شهر کتاب‌ها خریداری کنند.
گفتنی است کتاب «پرنده، پسرک، قطار» پیش از این به زبان انگلیسی ترجمه شده و در سال ۲۰۱۷ به پنجاه و چهارمین نمایشگاه تصویرگری بلونیا نیز راه یافته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =