جلسه‌ی هماهنگی هفته کتاب و کتاب‌خوانی در مجتمع کانون زاهدان برگزار شد

مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان: هم‌نشینی با کتاب نگاه ما را به مسایل پیرامون‌مان عوض می‌کند و قدرت درک متفاوتی به ما می‌بخشد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون سیستان و بلوچستان، نشست هماهنگی هفته کتاب و کتاب‌خوانی در مجتمع کانون زاهدان برگزار شد.

مدیرکل کانون استان سخنان خود را با معرفی سه کتاب آغاز کرد و گفت: هم‌نشینی با کتاب نگاه ما را به مسایل پیرامون‌مان عوض می‌کند و قدرت درک متفاوتی به ما می‌بخشد.

معصومه هادی اجرای فعالیت تیمی را راز موفقیت در کارهای بزرگ عنوان کرد و گفت: بهره‌گیری از تفکرات گوناگون و خرد جمعی باعث می‌شود از زاویه‌های گوناگون به موضوع نگریسته شود و خروجی آن برنامه‌ای کامل‌تر و جامع‌تر باشد.

«تمرکز بر کیفیت و اجرای تخصصی فعالیت‌ها» توصیه‌ی دیگر مدیرکل کانون به همکاران در خصوص برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی بود.

هادی هم‌چنین با اشاره به جمعیت قابل توجه دانش‌آموزان استان، مدارس را ظرفیت بسیار مناسبی برای بهره‌مندی حداکثری کودکان و نوجوانان از فعالیت‌های کانون دانست و گفت: مربیان، به عنوان سفیران فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تاثیر زیادی در علاقه‌مند کردن مخاطبان خود به کتاب و کتاب‌خوانی دارند و ضروری است ‌برنامه‌های ویژه‌ی مدارس با دقت طراحی و اجرا شود.

قابل ذکر است پیش از سخنان مدیرکل کانون استان، رابط هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی، خدیجه کاظمی، از هماهنگی‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌های انجام شده با مراکز فرهنگی‌هنری سراسر استان سخن گفت و برگزاری نشست‌های تخصصی کتاب‌خوانی با حضور نویسندگان در سه حوزه‌ی استان، برپایی جشن‌های کتاب‌خوانی در مراکز و مدارس، تقدیر از طرح‌های برتر کتاب‌خوانی، اجرای طرح امداد فرهنگی در حوزه‌ی سیستان و ... را از جمله ویژه‌برنامه‌های شاخص این هفته‌ی فرهنگی عنوان کرد.

در این جلسه هم‌چنین همکاران در خصوص کیفیت اجرای برنامه‌ها بحث و گفت‌وگو کردند.

گفتنی است روزهای ۲۳ تا ۳۰ آبان‌ماه در ایران به عنوان هفته کتاب و کتاب‌خوانی نام‌گذاری شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =