کد خبر: 293319
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
نمایش «گرگم و گله می‌برم» در دو جشنواره اروپایی

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین پس از حضور موفق در رویدادهای سینمایی متعدد در داخل و خارج از کشور بار دیگر در دو جشنواره «سین انیما» ‌ی پرتغال و «کراکوف» لهستان شرکت کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، چهل و سومین جشنواره بین‌المللی انیمیشن سین‌انیما از ۲۰ تا ۲۶ آبان ۱۳۹۸ (۱۱ تا ۱۷ نوامبر ۲۰۱۹) در شهر اسپینهو کشور پرتغال برگزار شد و پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش مسابقه بین‌الملل فیلم‌های کوتاه به عنوان تنها نماینده ایرانی در این بخش به نمایش درآمد.

جشنواره بین‌المللی انیمیشن سین انیمای۲۰۱۹ با دو بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه و دانشجویی با هدف ترویج صنعت انیمیشن، انتقال تجربه‌های میان حرفه‌ای این رشته هنری و نیز جذب توزیع کنندگان تلویزیونی برگزار می‌شود و علاوه بر نمایش فیلم‌های انیمیشن در دو بخش ملی و بین‌الملل برپایی کارگاه و نشست‌های بحث و گفت‌وگو و نمایش‌های ویژه از برنامه‌های جنبی این رویداد است.

در همین حال پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» در بیست و ششمین جشنواره انیمیشن و دانشجویی کراکوف نیز که از ۲۸ آبان تا ۳ آذر ۱۳۹۸ در شهر کراکوف کشور لهستان برگزار شد به همراه آثاری از کشورهای انگلستان، لهستان، اسپانیا، مجارستان، چین، استونی، تایوان و سوئیس در بخش مسابقه بین‌الملل نمایش داده شد.

در این رویداد بین‌المللی نیز فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه جشنواره، جداگانه در دو بخش دانشجویی و انیمیشن جوایز طلایی، نقره‌ای و برنز را دریافت کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =