نمایش زشت مهربان ویژه کودکان و نوجوانان اصفهانی به روی صحنه می رود

کارشناس مسئول هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان گفت: نمایش زشت مهربان ویژه دانش آموزان و برای کودکان و نوجوانان اصفهانی از 17 آذر ماه به مدت 30 روز در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری اصفهان به روی صحنه می رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، مهتاب خاموشیان با بیان این خبر اظهار داشت: این نمایش از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که با هدف انتقال مفاهیم تربیتی با رویکرد ایجاد فضای شاد برای دانش آموزان و کودکان به صورت تعاملی و با استفاده از تکنیک بازی تماشا گران کودک در نمایش اجرا می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه شیوه کار به صورت تعاملی و مشارکتی است گفت: در این نمایش تعدادی از بچه ها و تماشگران به عنوان شخصیت شاپرک وارد صحنه می شوند و در جریان نمایش قرار می گیرند و به ایفای نقش می پردازند.

کارشناس مسئول هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه با اشاره به محتوای نمایش افزود: این نمایش در ارتباط با مسئله دوست یابی و معیار های انتخاب دوست ونحوه ایجاد ارتباط بین دوستان نگارش و تهیه شده است و در این نمایش از تکنیک های آموزش مهارت های اجتماعی در زمینه دوست یابی استفاده شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این نمایش این افراد از مخاطب و بیننده بودن صرف خارج شده اند و موقعیتی برای آنان فراهم می شود تا تجربه شیرین رفتن روی صحنه را در کانون پرورش فکری کسب کنند و این موضوع باعث می شود تا کودکان و نوجوانان با شخصیت های نمایش ارتباط ذهنی بیشتری برقراری نمایند که این امر موجب تاثیرگذاری و همچنین انتقال مفاهیم آموزشی به صورت بهتر و بیشتر به روی کودکان و نوجوانان می شود.

کارشناس مسئول هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه اجرای این نمایش بسیار اثر گذار است گفت: متن و سبک نمایش به گونه ای تنظیم شده است که باعث تاثیرگذاری عمیق براساس موضوع و هدف به روی مخاطب شود.

مهتاب خاموشیان در ادامه افزود: این نمایش شاد و جذاب که نویسنده آن خانم منیر السادات سجادیان است و به کارگردانی خانم فاطمه لشنی تهیه شده از تاریخ ۱۷ آذر ماه در مجتمع فرهنگی هنری کانون اصفهان «پل فلزی» ویژه دانش آموزان اصفهانی به مدت 30 روز روی صحنه می رود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =