تاکید مشاور ستاد کل نیروهای مسلح بر ضرورت حمایت از تولید اسباب‌بازی در ایران

مشاور عالی رییس ستاد کل نیروهای مسلح روز دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ از پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی بازدید کرد و حمایت از تولید اسباب‌بازی در کشور را ضروری دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مصطفی محمدنجار با اشاره به این‌که فضای جشنواره اسباب‌بازی بسیار با نشاط و پویا است گفت: من پیش از این به جشنواره اسباب‌بازی نرفته بودم ولی به جشنواره‌های مشابه خارجی رفته بودم و به نظرم این جشنواره نسبت به خودش فضای خوبی ایجاد کرده است. ولی همچنان جای کار بسیاری دارد.

او  ادامه داد: فکر می‌کنم ما از نظر محتوا چیزی از تولیدکنندگان اسباب‌بازی در خارج از کشور کم نداریم. کشور ما ۳۱ استان با فرهنگ‌های متنوع و متفاوت دارد که هر کدام ارزش بالایی برایمان دارند. حتی ما خرده فرهنگ‌های ارزشمندی در کشورمان داریم که می‌توانیم از آن‌ها بهره بگیریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت دهم با تاکید بر این‌که تولید اسباب‌بازی با استفاده از فرهنگ ایران می‌تواند در خارج از کشور هم مورد توجه قرار بگیرد، تاکید کرد: اگر برای تولید اسباب‌بازی به سراغ این فرهنگ‌های متنوعی که در ایران داریم برویم، هم برای خودمان قابل استفاده است و هم برای کشورهای همسایه و هم دیگر کشورهای جهان. بنابراین از نظر محتوای فرهنگی ما وضعیت خوبی داریم.

نجار درباره مشکلات حوزه تولید عروسک و اسباب‌بازی توضیح داد: مشکلات ما در این حوزه بیشتر به تولید و تجاری‌سازی برمی‌گردد. حتما باید به این مساله فکر کنیم تا بتوانیم به سمت انبوه‌سازی برویم و به صادرات برسیم. البته ما در این زمینه باید از تجربیات کشورهای دیگر هم استفاده کنیم.

وزیر کشور دولت دهم با تاکید بر لزوم حمایت از تولید اسباب‌بازی گفت: این حوزه کارش را به تازگی آغاز کرده و هنوز نوپاست. بنابراین باید از ناحیه متولیان فرهنگ در حوزه تولید اسباب‌بازی سرمایه‌گذاری شود. این بخش نیاز به تسهیل مقررات دارد تا راه برای فعالیت بیشتر تولیدکنندگان باز بشود.

نجار ادامه داد: تجارت اسباب‌بازی می‌تواند جایگزین بهتری برای نفت باشد. چون بسیار درآمدزاست.

پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی با شعار «تمرین زندگی» از ۷ تا ۱۳ دی ۱۳۹۸ همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =