مراکز فرهنگی‌هنری ثابت کانون بازگشایی می‌شود

مراکز فرهنگی‌هنری ثابت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور از روز شنبه ۱۰ خرداد بازگشایی می‌شود.

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل کانون، با توجه به تصمیم‌های گرفته‌شده در ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و اعلام رسمی دولت مبنی بر بازگشایی اداره‌های دولتی، مراکز فرهنگی‌هنری ثابت کانون در سراسر کشور از روز شنبه دهم خردادماه ۱۳۹۹ به‌صورت رسمی و بدون حضور اعضا بازگشایی می‌شوند.

بر همین اساس، تمامی کارکنان شاغل در مراکز فرهنگی‌هنری کانون با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تا کنترل بیماری کرونا و بر اساس ساعت مصوب در محل کار خود حاضر خواهند شد.

مربیان ثابت، سیار و پستی کانون با حضور در مراکز فرهنگی‌هنری ثابت، به کار آماده‌سازی و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های تابستانی در فصل اوقات فراغت و هم‌چنین خدمات‌دهی مجازی از طریق فضای مجازی خواهند پرداخت.

خدمات‌دهی مستقیم مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری به کودکان و نوجوانان از تیرماه سال ۱۳۹۹ آغاز می‌شود.

مدیران‌کل کانون بر حسب شرایط استان و به‌منظور استفاده بهینه از ظرفیت فضای مجازی می‌توانند ساعت کاری مراکز فرهنگی‌هنری را نیز به بعدازظهرها منتقل کنند.

با شیوع بیماری کرونا مراکز فرهنگی‌هنری کانون از اسفندماه ۱۳۹۸ تعطیل شدند؛ اما مربیان کانون هم‌زمان با حرکت جهادی «پیک امید مجازی» هم‌راه شدند و با شرکت در فراخوان‌ها و برنامه‌های مجازی، فعالیت‌های کانون و ارتباط با کودکان و نوجوانان انسجام بیش‌تری پیدا کرد و در فضای مجازی به اجرا در آمد.

یادآوری می‌شود بر اساس شیوه‌نامه‌ی معاونت فرهنگی کانون، از فروردین‌ماه ۱۳۹۹ علاوه بر فعالیت «پیک امید مجازی» فعالیت‌های انجمن‌های تخصصی و آموزش‌های مجازی مراکز ویژه اعضای هر مرکز در بستر اینترنت فراهم شد.

مربیان فرهنگی، ادبی و هنری کانون همچنین در سراسر کشور با تشکیل گروه‌ در فضای مجازی، تمامی فعالیت‌های حضوری را به‌صورت مجازی برای کودکان و نوجوانان برگزار کردند و این روند تا زمان حضور بچه‌ها در مراکز کانون ادامه خواهد داشت.

کانون هم‌چنین قرار است به زودی بستری اینترنتی را برای فعالیت‌های مجازی با عنوان کانون مجازی فراهم کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =