برگزیدگان جشنواره ملی مجازی شاهنامه خوانی معرفی شدند

اختتامیه جشنواره ملی مجازی شاهنامه خوانی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری امروز اختتامیه جشنواره مجازی شاهنامه‌خوانی در شهرستان فارسان، به صورت لایو اینستاگرامی برگزار شد.
در این جشنواره مجازی ابوالفضل طبسی(نیاوش) پژوهشگر فرهنگی کشور اظهار داشت: شاهنامه گنجینه‌ای ارزشمند و میراثی کهن است که می‌توان در آموزش مناسب و هدایت کودکان و نوجوانان در مسیر درست فرهنگی از آن بهره‌مند شد تا این قشر در آینده نقش خود را در اداره کشور به خوبی ایفا کنند. 
وی افزود: با توجه به گسترش فرهنگ غنی فارسی و توجه به شاهنامه، مسئولان کشور باید بحث آموزش را بسیار جدی پیگیری و در این زمینه بیش از پیش همت کنند.
در ادامه این جشنواره مجازی حجت‌الله آسمند معاون اداری و مالی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از مجموع ۳۱۳ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره مجازی شاهنامه‌خوانی در مرحله اول ۱۵۷ اثر و در مرحله نهایی ۲۳ اثر شاهنامه‌خوانی، نقالی ، قصه‌گویی و آواز در رده های سنی مختلف برگزیده و یک اثر شایسته تقدیر انتخاب شد.
وی افزود: این جشنواره آغازی برای فعالیت جدی‌ و توجه ویژه به بخش فرهنگ در سال جدید است. با توجه خانه‌نشینی و عدم حضور در اجتماعات به دلیل شرایط ایجاد شده، این جشنواره جرقه‌ای در بحث فرهنگی است و باید بتوانیم از آن برای فرهنگ‌سازی کودکان و نوجوانان به عنوان آینده‌سازان کشور استفاده کنیم. امیدواریم روزی همه مراکز استان و کشور در راستای اعتلای فرهنگ جامعه، فعالیت مستمر شاهنامه‌خوانی داشته باشند.
در پایان این جشنواره ملی، نفرات برگزیده در رده‌های سنی مختلف اعلام شد که بدین ترتیب است:
آنیسا طاهرخانی از تاکستان استان قزوین، مهیا نکویی از مشهد، کیان قاسم‌پور از فارسان و آرمان چلگردی  از سامان استان چهارمحال و بختیاری برگزیدگان رده سنی ۶-۳ سال بخش شاهنامه‌خوانی شدند. مائده یداللهی هم در بخش نقالی برگزیده این رده سنی شد.
صنم علی‌نیا از مشهد، المیرا موری از شوشتر از استان خوزستان، کیانا ره نورد از مشهد، النا طهماسبی نژاد از شوشتر استان خوزستان برگزیدگان شاهنامه‌خوانی گروه سنی ۱۱-۷ سال شدند، همچنین دینا شیری‌زاد از کرج، لیلا محمدی از لردگان استان چهارمحال و بختیاری، اسماء محمدی از خانمیرزا چهارمحال و بختیاری و آناهیتا و آرش ملکی‌وند از بوشهر  برگزیدگان بخش نقالی این گروه سنی شدند. 
در بخش شاهنامه‌خوانی گروه سنی ۱۸-۱۲ سال امیرمحمد موسایی از فارسان، مبینا شکرلب از مشهد، سمیه مهدی‌زاده از شهرکرد و ثنا فیض‌الله‌زاده از تهران و در بخش نقالی این گروه سنی ترنم علی‌پور از رامهرمز استان خوزستان، فاطمه حسنی از لردگان و آیناز مختاری از جونقان استان چهارمحال و بختیاری برگزیده شدند.
در بخش قصه‌گویی این جشنواره ملی شاهنامه خوانی، محسن وظیفه پشتکوه از پارس آباد مغان از استان  اردبیل و عرفان منصوری بخش آواز از لردگان چهارمحال و بختیاری برگزیده و فرزانه صالحی از فارسان و فاطمه آذری از بن استان چهارمحال بختیاری از طرف دبیرخانه استانی جشنواره  نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =