تدوین اولین انیمیشن سینمایی کانون به پایان رسید

کار تدوین انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» محصول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و گروه هنرپویا به اتمام رسید.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در امتداد آخرین فرآیندهای مربوط به تولید انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ»، کار تدوین این فیلم نیز به تازگی به پایان رسیده است.
حسن ایوبی که پیش از این در فیلم‌های سینمایی «شاهزاده روم» و «فیلشاه» با گروه هنرپویا همکاری داشته است، تدوین انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» را نیز به اتمام رساند.
ایوبی در این خصوص اعلام کرد: سعی کردیم تمام تجربه‌هایی را که در دو فیلم سینمایی قبلی به دست آمده بود، در این فیلم به کار بسته شود و می‌توانم بگویم چه به لحاظ تکنیکی و چه به لحاظ قصه‌پردازی شاهد پیشرفت‌های چشم‌گیری در انیمیشن ایران خواهیم بود.
این تدوینگر باسابقه و حرفه‌ای سینمای ایران ادامه داد: کار تدوین انیمیشن، کار دقیق، پیچیده و زمان‌بری است و «بچه زرنگ» هم پروژه سنگین و بزرگی بود که فرآیند تدوین آن از تدوین اولیه بر روی استوری‌ریل فیلم آغاز شد و با تدوین نهایی و فاین کات بر روی رندرهای اولیه فیلم، به اتمام رسید.
وی ادامه داد: تدوین این فیلم از حیث تعداد پلان‌ها و برخی جزییات دیگر، تجربه منحصر به فردی برایم بود.
ایوبی در پایان بیان داشت: گروه هنر پویا سعی کرده به عنوان یک گروه متخصص از تجربیات آثار پیشین خود به بهترین شکل بهره ببرد و مطمئن هستم «بچه زرنگ» می‌تواند نظر کودکان، نوجوانان، خانواده‌ها و اهالی سینما را به درستی به خود جلب کند.
در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: «محسن پسربچه‌ای است که عاشق ابرقهرمان‌های فیلم‌هاست و همیشه تلاش می‌کند تا با وسایل ابرقهرمانی‌اش به هر کس و هر چیزی کمک کند. او در یک اتفاق نادر با حیوانی مواجه می‌شود که از گونه حیوانات منقرض شده ایران است. محسن تصمیم می‌گیرد تا به آن حیوان هم کمک کرده و او را به زادگاهش بازگرداند. اما سفر به دلِ جنگل، نبرد با شکارچیان و رویارویی با حیوانات منقرض‌شده دیگر، شروع یک ماجرای پیچیده برای محسن است... ت.»
«بچه ‌زرنگ» اولین انیمیشن سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، که از سوی گروه «هنرپویا» به تهیه کنندگی حامد جعفری و کارگردانی هادی محمدیان در دست ساخت است.
هنرپویا تا امروز تجربه ساخت و عرضه موفق فیلم‌های سینمایی «شاهزاده‌روم» و «فیلشاه» را به عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن‌های تاریخ سینمای ایران، در کارنامه خود داشته است و از همین منظر، علاقه‌مندان به سینما، منتظر اتمام تولید و عرضه انیمیشن سینمایی «بچه‌زرنگ» سومین اثر گروه هنر پویا هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =