«بادهای پاییزی، بادهای بهاری، دو کبوتر» به جشنواره فیلم کانادا می‌رود

انیمیشن «بادهای پاییزی، بادهای بهاری، دو کبوتر» ساخته صادق جوادی به بخش «گرگ کوچک» P’TITS LOUPS فیلم‌های کوتاه چهل‌ونهمین جشنواره بین‌المللی مونترال کانادا راه یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این پویانمایی از تولیدات سال ۲۰۲۰ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که اولین حضور بین‌المللی خود را در جشنواره فیلم مونترال تجربه می‌کند.
انیمیشن کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای «بادهای پاییزی، بادهای بهاری، دو کبوتر» بر اساس کتابی با همین نام نوشته احمدرضا احمدی از انتشارات کانون پرورش فکری، ساخته شده است.
امسال فیلم‌های راه یافته به بخش «گرگ کوچک» P’TITS LOUPS که از سال ۲۰۱۶ به بخش‌های دیگر این جشنواره اضافه شده است، به فیلم‌هایی برای کودکان ابتدایی، نوجوانان دبیرستانی و خانواده‌هایی که فیلم‌های آموزشی را دنبال می‌کنند، اختصاص دارد.


بر این اساس، فیلم‌های منتخب این بخش موضوع یک مسابقه با عنوان «چرا من سینما را دوست دارم؟» هستند که از سوی سه تا پنج داور ۸ تا ۱۲ ساله داوری و در پایان نشان این بخش را به فیلم منتخب اهدا می‌کنند.
مسئولان جشنواره چهل‌ونهم به دلیل شیوع بیماری کرونا، چهار کارگاه آموزشی با موضوع فیلم‌های راه یافته به بخش «گرگ کوچک» را به‌صورت آنلاین و رایگان برای مخاطبان برگزار می‌کنند.
در خلاصه داستان انیمیشن «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» آمده است: دختر منتظر رسیدن مرد است. کبوتر نامه مرد را به او می‌رساند. مرد سوار کشتی می‌شود. طوفان پاییزی همه چیز را به لرزه در می‌آورد. همه افسرده و ناامید هستند. کبوتر اما منتظر نمی‌ماند تا بهار فرا رسد و جست‌وجو را آغاز می‌کند ...
یادآوری می‌شود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سال‌ها پیش در چهلمین دوره جشنواره فیلم مونترال نیز با فیلم «کشاورز و ربات» ساخته عبدالله علیمراد در بخش مسابقه حضور داشته است.
چهل‌ونهمین جشنواره بین‌المللی مونترال کانادا (FESTIVAL DU NOUVEAU CINÉMA DE MONTRÉAL) از ۱۶ تا ۲۷ مهر ۱۳۹۹ (۷ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰) در شهر مونترال برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =