سهم کودکان با نیازهای ویژه از امکانات فرهنگی بررسی می‌شود

فریده ترابی‌میلانی روان‌شناس و مدرس دانشگاه، میهمان گفت‌وگوی زنده صفحه رسمی کانون پرورش فکری در اینستاگرام با موضوع سهم کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه از امکانات فرهنگی و هنری می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سوم مارس روز جهانی معلولان امسال با سیزدهم آذر مصادف شده است و صفحه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز درصدد است تجربه‌های این استاد و متخصص روان‌شناسی تربیتی را با مخاطبان این صفحه و همه علاقه‌مندان به آشنایی با این حوزه به اشتراک بگذارد.
این گفت‌وگوی زنده ساعت ۲۰ روز پنج‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ از صفحه کانون در اینستاگرام به نشانی kanoonparvaresh@ با اجرای طاهره بشیر کارشناس کانون استان تهران و از مربیان با سابقه در حوزه آموزش کودکان با نیازهای ویژه پخش می‌شود.
کانون پرورش فکری از آذر سال ۱۳۸۰ با تبدیل مرکز شماره ۲۱ خود در شهر تهران به کتاب‌خانه فراگیر، پذیرای کودکان و نوجوانان نابینا، ناشنوا و معلول جسمی و حرکتی در کتاب‌خانه‌های خود شد و اکنون پس از ۱۹ سال، تعداد این مراکز را به ۴۴ مرکز در سراسر کشور افزایش داده است.
این در حالی است که در حوزه تولید محصولات فرهنگی هنری نیز در این سال‌ها حدود ۱۷۰ عنوان کتاب به خط بریل و ده‌ها عنوان کتاب صوتی از سوی کانون، تولید و در اختیار کودکان و نوجوانان ایرانی قرار ‌گرفته است.
در همین حال به‌نظر می‌رسد سهم کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه از امکانات موجود فرهنگی هنری همچنان نسبتی با نیازهای آنان ندارد و لزوم سرمایه‌گذاری بیشتر از سوی نهادهای دولتی و بخش عمومی و خصوصی برای گسترش این امکانات به چشم می‌خورد.
بخشی از این نیازها هم بی‌تردید نیازهای آموزشی است و بخشی از مخاطبان گفت‌وگوی زنده صفحه کانون را پدر و مادرهایی تشکیل می‌دهند که دارای فرزندان با نیازهای ویژه هستند، همچنین معلمان مدارس و مربیان کانون - که در مراکز فراگیر فعالیت می‌کنند - می‌توانند مخاطب این لایو اینستاگرامی باشند.
فریده ترابی‌میلانی دارای مدرک دکتری تخصصی در رشته روانشناسی تربیتی از جمله مدرسانی است که علاوه بر نگارش چندین کتاب و مقاله‌های علمی در حوزه کودکان با نیازهای ویژه، سال‌ها سابقه تدریس و آموزش به معلمان مدارس و مربیان کانون را در این زمینه در کارنامه کاری و علمی خود ثبت کرده است.
این گفت‌وگو ساعت ۲۰ روز پنج‌شنبه ۱۳ آذر به مناسبت روز جهانی معلولان از صفحه رسمی کانون در اینستاگرام پخش خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =