فراخوان مهرواره طنز «یک وعده لبخند» منتشر شد

فراخوان مهرواره‌ی کشوری «طنز» با عنوان «یک وعده لبخند» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل منتشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مهرواره با موضوع‌های «تاریخ انقضاء، آینه هم آینه‌های قدیم، ترازوی خجالتی باتری خالی می‌کند، وزنت رو بگو و نمره‌ات رو بگیر، با رژیم غذایی دست و پای وزنم را بستم، پرخوری، سلامتیم را غارت کرد، با کنترل وزن همیشه روی کانال سلامتم، من چند کیلو باشم خوبه؟، مارکو از بس پلو خورد مارکوپولو شد، سنگین‌وزن‌ها به کجا می‌روند؟ و آن‌قدر خوردم که از آینه سیر شدم» برگزار می‌شود.
مهرواره طنز «یک وعده لبخند» در سه بخش «شعر» (کلاسیک و آزاد)، «داستان کوتاه» و «اینفوگرافی» (اطلاعات تصویری) برای دو گروه سنی نونگاه (۱۲+) و نوجوان (۱۵+) برگزار خواهد شد.
شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را تا روز ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ در لینک -یک-وعده-لبخند ardabil.kpf.ir بارگذاری کنند.
این مهرواره ضمن توجه به ترویج و توسعه روحیه شادی و نشاط، ترغیب به تحرک و پویایی، تشویق کودکان و نوجوانان به‌دقت در اتفاق‌های محیط پیرامون و آشنایی با عوارض چاقی، در نظر دارد کودکان و نوجوانان را با ادبیات طنز آشنا کند.
مدیرکل کانون استان اردبیل در باره مهرواره طنز توضیح داد: با توجه به مقبولیت طنز و پژوهش در بین کودکان و نوجوانان سعی داریم با کمک به آفرینش آثار ادبی طنز و طراحی اینفوگرافی، به آگاه‌سازی مخاطبان خود، به عوارض چاقی بپردازیم.
زعفر احدزاده با اشاره به شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت درباره‌ی فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در مکان‌های عمومی و پرازدحام، تصریح کرد: حضور کم‌رنگ کودکان و نوجوانان در فضاهای ورزشی، آموزشی و فرهنگی، موجب کاهش تحرک و افزایش وزن و چاقی شده ‌است و بی‌شک پرداختن به دلایل و عوارض ناشی از آن می‌تواند به‌سلامت جسمی و روحی فرزندانمان کمک کرده و آینده‌ای سرشار از امید و نشاط را به آن‌ها هدیه کند.
یادآوری می‌شد مهرواره طنز با مشارکت و حمایت دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل همچون؛ استانداری، شورای اسلامی شهر و شهرداری، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل آموزش و پرورش، سازمان بسیج هنرمندان و بانک ملی ایران برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =