کد خبر: 304362
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
چهار تماشاخانه سیار جدید کانون رونمایی شد

چهار تماشاخانه سیار جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی آیینی با حضور مدیرعامل، معاونان و مسوولان این مجموعه روز ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ رونمایی شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فاضل نظری در این آیین در سخنانی گفت: تماشاخانه‌های سیار کانون در واقع سفر سینما، تئاتر و کتابخانه‌های کانون به روستاها و مناطق کم‌برخوردار شهرهای کشور است.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: این امکان‌های فرهنگی به تجهیزات به‌روز مجهزند و با سفر به مناطق حاشیه‌ای و دوردست کشور که دسترسی کم‌تری به امکانات فرهنگی دارند برای کودکان و نوجوانان برنامه‌های مختلفی مانند نمایش فیلم و انیمیشن، اجرای تئاتر و برنامه‌های کتاب‌خوانی و... برگزار می‌کنند.
رییس هیأت مدیره کانون با اشاره به این‌که فعالیت تماشاخانه‌های سیار کانون در قالب طرح «پیک امید» از سال ۱۳۹۷ آغاز شده است خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها با هدف توجه بیشتر به عدالت فرهنگی در حوزه کودک و نوجوان که از وظایف و ماموریت‌های اصلی کانون است، صورت گرفت.


او افزایش تعداد تماشاخانه‌های سیار کانون به شش ناوگان را اتفاق مبارکی دانست و اظهار امیدواری کرد از این‌پس با سفر این تماشاخانه‌ها کودکان و نوجوان بیشتری بتوانند از امکانات فرهنگی کانون بهره‌مند شوند.
آیین رونمایی از چهار تماشاخانه سیار جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور معاون تولید، معاون توسعه و مدیریت منابع و جمعی از مدیران‌کل و کارشناسان کانون و اهالی رسانه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی روز ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ در فضای باز ساختمان کانون در شهرک قدس تهران برگزار شد.
فاضل نظری در حاشیه آیین رونمایی از چهار تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفت‌وگو با رسانه‌ها به اخباری که در زمینه تغییرات مدیریتی در کانون در رسانه‌های مختلف منتشر شده پاسخ داد و گفت: باید این سوال را از اعضای هیأت امنای کانون سوال کرد اما بخشی از آن خبر که به من مربوط می‌شود صحت دارد و شایعه نیست و در هفته پایانی سال ۱۳۹۹ از سوی وزارت آموزش و پرورش به ما هم ابلاغ شد و قرار بود ظرف یکی دو روز در همان هفته پایانی سال این تغییرات انجام شود که متاسفانه هنوز این اتفاق روی نداده و به روزهای آغاز سال جدید موکول شد و تاکنون هم محقق نشده است.


وی با بیان اینکه فرهنگ و هنر و ادبیات برای این بنده به مثابه سرزمین مادری است و خود را سرباز این عرصه می‌دانم و در حال حاضر به لحاظ اخلاقی، شرعی و قانونی وظیفه خود می‌دانم تا انتخاب مدیرعامل جدید برای کانون در این مجموعه ایفای نقش کنم تا حاشیه‌ای ایجاد نشود.
مدیرعامل کانون هم‌چنین به اوضاع نابه‌سامان هیات‌مدیره کانون نیز اشاره کرد و اظهار داشت در حال حاضر بیش‌از چند ماه است که تکلیف هیات‌مدیره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز نامشخص است و اقدامی برای تمدید یا انتصاب افراد جدیدی در هیات مدیره صورت نگرفته است.
فاضل نظری اظهار امیدواری کرد در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری شده است شاهد رفع موانع خودساخته حوزه فرهنگ و هنر باشیم چرا که اعتقاد دارم هرچه فرهنگ از سیاست فاصله بگیرد به اهداف و جایگاه واقعی خود نزدیک‌تر می‌شود و هرچه زودتر وضعیت مدیرعامل جدید کانون نیز مشخص و هر فردی در این عرصه پا می‌گذارد تلاش کند از فرهنگ و هنر این مرز و بوم حفاظت کند.
رییس هیأت مدیره کانون در پایان گفت: امیدوارم به بنای باشکوه فرهنگ و هنر ما و زیست‌بوم فرهنگی ما از سوی گردش‌گران سیاسی خدشه‌ای وارد نشود و از ساکنان این سرزمین هم انتظار داریم به‌عنوان مستاجران این بنای شکوهمند، امانت‌دار باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =