فیلم‌تئاتر «نه‌ زشت، نه‌ زیبا»ی حسن دادشکر اکران می‌شود

نمایش «نه‌ زشت، نه‌ زیبا» به نویسندگی و کارگردانی حسن دادشکر از روز چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ در پایگاه اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اکران آنلاین می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش «نه‌ زشت، نه‌ زیبا» از تولیدات سال ۱۳۸۳ مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری است که در ادامه‌ی طرح «نمایش‌نما» در سایت th.kpf.ir اکران خواهد شد.
داستان این نمایش درباره خداداد پسر جوانی است که از زشتی صورت و تمسخر اطرافیانش رنج می‌برد، به دنبال علت زشتی خود است. او با راهنمایی مرشد، راهی سرزمین باختر می‌شود تا از سه حکیم دانا، علت زشتی‌اش را بپرسد. خداداد پس از عبور از جنگل، با پیرمردی روستایی، زاهدی درست‌کار و یک ماهی بزرگ مواجه می‌شود و هر یک از آن‌ها نیز خواهان حل مشکل‌شان هستند و از خداداد می‌خواهند سوال‌های آن‌ها را هم از حکیم‌ها بپرسد و خداداد قول می‌دهد تا جواب را برایشان بیاورد. او پس از آن که به آن سه حکیم می‌رسد سه سوال دوستانش را می‌پرسد. اما فقط می‌توانست سه سوال مطرح کند و سه حکیم پس از پاسخ سوال سوم ناپدید شده و او از طرح سوال خودش محروم می‌شود. اما در مسیر بازگشت، پاداشی خوب برای مهربانی خداداد در انتظار اوست.
در این نمایش مجتبی معاف، ناصر احمدی‌فر، همایون صلاحی، علی افشاری و حسن دادشکر به عنوان بازیگر ایفای نقش می‌کنند.
همچنین مرحوم بیژن نعمتی‌شریف طراحی و ساخت عروسک‌های این نمایش را بر عهده داشته، آهنگ‌سازی آن از سوی امیر بکان انجام شده و طراحی، اجرای پوستر و بروشور آن را ابوالفضل همتی‌آهویی بر عهده داشته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =