فراخوان ادبی «آواز ققنوس» از سوی کانون منتشر شد

«آواز ققنوس» عنوان فراخوانی است که به مناسبت ۱۸ تیر روز ملی ادبیات کودک و نوجوان از سوی معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این فراخوان با موضوع «بازآفرینی داستان‌ها و منظومه‌های کهن ادبی» و با هدف آشنایی بیشتر مخاطبان با گنجینه‌ی ادبیات کهن فارسی و پرورش توان نوشتاری و تولید آثار داستانی ارزشمند و خلاقانه انتشار یافته است.
بر اساس فراخوان «آواز ققنوس» دو گروه مخاطبان «کانونی» شامل مربیان و کارشناسان ادبی، هنری و فرهنگی علاقه‌مند و اهل قلم شاغل در کانون پرورش فکری و «آزاد» تمامی علاقه‌مندان بزرگسال (گروه سنی ۱۸+) می‌توانند شرکت کنند.
بر همین اساس قالب آثار باید داستان کوتاه با (حداکثر ۳۰۰۰ کلمه)، منابع مورد استفاده متون کهن ادبیات فارسی (نظم ونثر) و افسانه‌های مکتوب باشد.
هم‌چنین در بخش ویژه مسابقه فراخوان «آواز ققنوس» علاقه‌مندان می‌توانند به بازآفرینی حکایت‌ها و متون کهن در قالب داستان طنز بپردازند.
مهلت ارسال آثار ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ و زمان اعلام نتایج ۲۰ مهر ۱۴۰۰ (روز بزرگداشت حافظ) مشخص شده است شرکت‌کنندگان باید فایل آثار خود را به صورت حروفچینی‌شده با قلم BNazanin۱۴ به همراه فرم تکمیل شده‌ی مشخصات به پست الکترونیکی Mehrvareh.adabi@kpf.ir ارسال کنند.
دبیرخانه مهرواره «آواز ققنوس» در تهران، خیابان فاطمی، خیابان حجاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری مستقر است و علاقه‌مندان در صورت نیاز به آگاهی بیشتر می‌توانند با شماره‌های ۸۸۹۷۱۲۸۸-۸۸۹۷۱۲۸۹- ۸۸۹۵۴۸۶۶ (داخلی ۱۲۰) تماس بگیرند.

فراخوان ادبی «آواز ققنوس»

فرم شرکت در فراخوان ادبی «آواز ققنوس»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =