«خرچنگ» به جشنواره انیمیشن اینسومنیا روسیه رسید

پویانمایی «خرچنگ» اثر شیوا صادق‌اسدی از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش مسابقه رسمی هشتمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن اینسومنیا روسیه راه یافت.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پویانمایی ۱۱ دقیقه‌ای «خرچنگ» داستان پسربچه‌ای خجالتی و منزوی را که به عضویت در گروه تئاتر مدرسه علاقه دارد، روایت می‌کند، هر چند تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک خرچنگ است.
جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن اینسومنیا (بی‌خوابی) از ۲۴ تا ۲۸ تیر سال ۱۴۰۰ (۱۵ تا ۱۹ جولای ۲۰۲۱) در کالوگا منطقه‌ای نزدیک شهر مسکو روسیه در حال برگزاری است.
در این جشنواره بهترین فیلم‌های انیمیشن کوتاه از سراسر جهان به هنگام شب و در فضای باز به نمایش در می‌آید و در طول روز نیز میهمانان از دیگر فعالیت‌های این رویداد هنری بهره می‌برند.
طبق قوانین جشنواره فیلم‌های انیمیشن اینسومنیاجایزه نقدی۱۰۰۰ دلاری به فیلم برتر هر بخش مسابقه و جایزه ۵۰۰ دلاری به فیلم برتر بخش دانشجویی اختصاص می‌یابد.
یادآوری می‌شود پیش از این نیز کانون ‌پرورش فکری کودکان و نوجوانان با پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» ساخته امیرهوشنگ معین، برنده جایزه‌ی بهترین فیلم بخش «رویاهای کودکانه» همین جشنواره در سال ۲۰۱۹ شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =