کد خبر: 307034
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
نامه‌ای از خرس قهوه‌ای، کتاب جدید طاهره ایبد

کتاب «چه‌کسی نامه را به شیشه چسبانده بود» داستانی است نوشته‌ی طاهره ایبد با تصاویر مجید صابری‌نژاد، که زندگی خرس ایرانی به عنوان یکی از حیوانات در معرض انقراض را روایت می‌کند. انتشارات کانون پرورش فکری این کتاب را در کنار ۱۰ جلد دیگر مجموعه‌ی «آهای، مواظب ما باشید!» روانه‌ی بازار کتاب کرده است.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب جلد دوم از یک مجموعه‌ی ۱۱‌جلدی است که داستانش حول محور نامه‌ای است که به رییس اداره‌ی حفاظت زمین و موجوداتش می‌رسد: کسی نمی‌تواند نامه را بخواند و معنی کند، پس به سراغ محیط‌بانی می‌روند که تخصصش زبان‌های باستانی است. همراه او به جنگل می‌روند، و در راه شاهد تخریب محیط جنگل به دست انسان می‌شوند؛ کم‌کم درمی‌یابند که نویسنده‌ی نامه، در واقع یک حیوان است...
نویسنده‌ی این کتاب، جدولی تهیه کرده که در آن خرس قهوه‌ای را توضیح می‌دهد، و خواننده‌ی بالای ۹ سال (نونهال) کتاب را با زندگی و ویژگی‌های این گونه‌ی در معرض انقراض آشنا می‌کند.
این کتاب به تازگی در ۳۲ صفحه با قیمت ۲۵هزارتومان و در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.
کتاب‌های این مجموعه با جلدی ضخیم و کاغذ فاخر تهیه و تولید شده و هم‌اکنون در تمام فروشگاه‌های کانون پرورش فکری و همچنین سایت عرضه‌ی محصولات فرهنگی این مجموعه به نشانی shop.kpf.ir در دسترس علاقه‌مندان است.
در این طرح، زندگی گونه‌های جانوری در معرض انقراض ایران در قالب ۱۱ داستان به قلم نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان از سوی انتشارات کانون پرورش فکری چاپ شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =