داوری اولیه آثار بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای جشنواره قصه‌گویی کانون انجام شد

مسئول کمیته‌ی قصه‌های ۹۰ ثانیه از پایش اولیه آثار ارسال شده به دبیرخانه بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، صادق کیانی‌مقدم با بیان این مطلب افزود: ۳۴۴۰ قصه ۹۰ ثانیه‌ای با حضور ۱۰ داور از ۹ استان کشور بازبینی اولیه شد.
او گفت: از میان این آثار، ۱۳۲۱ قصه به مرحله نیمه نهایی رسید که این قصه‌ها از سوی سه نفر از داوران به صورت متمرکز و حضوری قضاوت می‌شود.
وی تصریح کرد: در ادامه تعدادی از این آثار انتخاب و به مرحله نهایی داوری می‌رود که هم‌زمان با آیین پایانی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در شب یلدا نفرات برگزیده اعلام خواهد شد.
کیانی‌مقدم افزود: تلاش شده مرحله‌ی پایش با حضور کارشناسان و قصه‌گویانی که سابقه‌ی حضور در جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی قصه‌گویی دارند، انجام شود.  
وی همچنین تاکید کرد: هیئت انتخاب اولیه علاوه بر کارشناس بودن، از قصه‌گویان برتر در دوره‌های گذشته تشکیل شده است.
مسئول کمیته قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با بیان این‌که در حال حاضر کشور درگیر بیماری کرونا و محدودیت‌های خاصی است، گفت: پیش‌بینی می‌شد این بخش خیلی مورد استقبال قرار نگیرد اما با وجود همه این مشکلات و شرایط کنونی، استقبال قابل توجهی نسبت به این بخش صورت گرفته است.  
کیانی‌مقدم گفت: ۳۱ استان کشور در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای با موضوع قصه‌ی زندگی من، من و کرونا، شهدای هسته‌ای، مدافع حرم و رشادت و ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و بخش آزاد شرکت‌کننده داشته است و از این بین استان‌های خراسان رضوی، گیلان و گلستان بیشترین آثار را به خود اختصاص داده‌اند.  
در پایان کیانی‌مقدم خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود تا مرحله دوم انتخاب آثار در نیمه دوم شهریور انجام شود.
یادآوری می‌شود مرحله پایانی بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری به دبیری محمد گودرزی‌دهریزی هم‌زمان با شب یلدا ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =