کد خبر: 307565
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
نوجوان اردبیلی در سومین «مهرواره شعر» آفرینش کانون برگزیده شد

برگزیدگان سومین «مهرواره شعر» آفرینش، از سوی انجمن شاعران نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هم‌زمان با روز ملی شعر و ادب فارسی معرفی شدند و عضو مرکز شماره یک کانون اردبیل در بخش ویژه «شعر طنز» خوش درخشید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان اردبیل، از میان نزدیک به ۹۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه سومین مهرواره شعر آفرینش از سراسر کشور و پس از دو مرحله داوری ۹۰ نفر از اعضای انجمن‌های شاعران نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (در دو گروه سنی نوجوان و ارشد) در فهرست برگزیدگان جای گرفتند که از این تعداد ۱۷ نفر به‌عنوان برگزیدگان بخش ویژه (شعر طنز) معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، نرگس دانش از مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون اردبیل به‌ مربی‌گری پریناز ستونه از مربیان آفرینش‌های ادبی، در میان برگزیدگان بخش ویژه «شعر طنز» قرار گرفت.

هیئت‌داوران مرحله پایانی سومین مهرواره شعر آفرینش را مریم اسلامی، حسین دهلوی و حسین تولایی از شاعران و کارشناسان کانون تشکیل داده‌اند.

گفتنی‌است، همانند مهرواره‌های گذشته قرار است آثار برگزیدگان در مجموعه‌ای از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شود.

یادآوری می‌شود همانند دوره‌ی دوم این مهرواره، امسال نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا، اختتامیه به شکل حضوری برگزار نخواهد شد اما به‌زودی برای برگزیدگان، کارگاه‌های تخصصی نقد و بررسی شعر به شکل مجازی از سوی داوران مرحله پایانی مهرواره برگزار و لوح تقدیر و هدایای برگزیدگان نیز در هفته‌های آینده به استان‌ها ارسال خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =