کتابی برای نجات «عروس‌غاز» تالاب‌های ایران

مینو کریم‌زاده به تازگی به سفارش کانون پرورش فکری در قالب کتاب «کی...؟ کو...؟» داستان زندگی در معرض خطر «عروس‌غاز» ها را برای کودکان بالای ۹ سال نوشته؛ گونه‌ای که در اطراف تالاب‌های ایرانی زندگی می‌کند و این‌روزها به خاطر شکارهای پیاپی در معرض انقراض است.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب «کی...؟ کو...؟» یک جلد از مجموعه‌ی ۱۱ جلدی «آهای، مواظب ما باشید!» است که زهره پریرخ دبیری آن را بر عهده داشته و به تازگی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری روانه‌ بازار نشر است.

کریم‌زاده در این جلد، داستان پسری را روایت می‌کند که کنار جاده، تابلو به دست، ویلا اجاره می‌دهد. خانواده‌ای با او حرف می‌زنند و قرار می‌شود با خودروی این خانواده به سمت ویلا بروند. مازیار، راوی این داستان، وقتی داخل ماشین می‌نشیند، پرنده‌ای را داخل قفس می‌بیند؛ و این مساله سرآغاز شک‌ها و تردیدها است.

در این کتاب نیز مانند دیگر جلدهای مجموعه، در کنار داستان، اطلاعاتی از وضعیت زندگی این گونه‌ در معرض انقراض در فریدون‌کنار به مخاطب منتقل می‌شود، و در انتها نیز طی جدولی، اطلاعات و آمارهای مربوط به عروس‌غاز را می‌خوانیم.

فرشته جعفری‌فرمند تصویرگر، مجید کاظمی طراح گرافیک و علی خدایی ناظر هنری آن است.

این کتاب در ۳۲ صفحه با قیمت ۲۵هزارتومان و در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

این مجموعه در حال حاضر در تمام فروشگاه‌های کانون پرورش فکری و همچنین در سایت عرضه‌ محصولات فرهنگی به نشانی shop.kpf.ir در دسترس علاقه‌مندان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =