تصاویر کتاب‌های فرشته طائرپور در نمایشگاه «باغ فرشته»

نمایشگاه «باغ فرشته» مجموعه تصویرگریهای کتابهای «ماجرای احمد و سارا» و «ماجرای احمد و ساعت» نوشته زنده‌یاد فرشته طائرپور در موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپا شد.

به گزارش اداره ‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این نمایشگاه به منظور ارج نهادن بر تلاش‌های پرثمر و بی‌وقفه طائرپور در حوزه کودک و نوجوان شکل گرفته است.

بر اساس این خبر در نمایشگاه «باغ فرشته» علاوه بر نمایش تصاویر کتابهای «ماجرای احمد و سارا» و «ماجرای احمد و ساعت»، زندگی‌نامه، بخش‌هایی از متن کتابها و تصویر روی جلد سایر آثار این نویسنده نیز در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

همچنین عنوان نمایشگاه برگرفته از عنوان برنامه کاشت درخت به مناسبت یادبود فرشته طائرپور است که از سوی گروه حامی محیط زیست «نهالت» با مشارکت موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون اجرا شد.

لازم به یادآوری است در ویژه‌برنامه «نهالت» یک اصله درخت ارغوان به یاد این هنرمند ارزنده در پارک جنگلی تلو واقع در شمال شرق تهران  کاشته شد و قرار است به زودی سند آن در اختیار موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون قرار گیرد.

نمایشگاه «باغ فرشته» در موزه ملی هنر و ادبیات کودک واقع در مرکز آفرینشهای فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب تهران از روز ۸ آبان تا ۸ آذر هر روز (به‌جز پنجشنبه و جمعه) از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴:۳۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =