باز تولید سرگرمی علمی‌آموزشی «کمی بزرگ‌تر ۳»

سرگرمی علمی‌آموزشی «کمی بزرگ‌تر ۳» از سوی اداره‌کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجموعه لیان نورافروز بازتولید می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سرگرمی «کمی بزرگتر ۳»، در ادامه و تکمیل سرگرمی «کمی بزرگتر ۲» که در سال ۱۳۷۶ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شده، طراحی و معرفی خواهد شد.
این سرگرمی که مناسب کودکان بالای هفت سال است به لحاظ محتوا، ظاهر و امکانات تغییراتی کرده است.
بر همین اساس، اضافه‌کردن یک راهنما که اطلاعات مناسبی در خصوص اپتیک و سایر جنبه‌های علمی و شناختی وسیله در اختیار مخاطب کاربر قرار می‌دهد، از جمله تغییرات محتوایی این سرگرمی است.
همچنین افزودن تقسیم‌کننده به ظرف برای مشاهده راحت‌تر حشرات که دارای حرکت سریع هستند، از تغییرات ظاهری سرگرمی «کمی بزرگ‌تر ۳» به شمار می‌رود.
این سرگرمی به لحاظ امکانات نیز دارای تغییراتی از جمله حذف گیره (پنس) موجود برای جمع‌آوری نمونه‌ها و جایگزینی آن با یک گیرانداز حشرات یا وسیله جمع‌آوری نمونه دارای محفظه برای نگهداری موقت (طرح‌های مورد نظر موجود است) شده است.
یک محفظه کوچک نیز برای قرار دادن نمونه‌هایی که جمع‌آوری می‌شود، به این سرگرمی اضافه شده است.
سرگرمی «کمی بزرگ‌تر ۳» پیوست فرهنگی برای کتاب‌های علمی کانون پرورش فکری خواهد بود و ابزار مناسبی برای تقویت حس کنجکاوی، همچنین دقت در نگاه‌ کردن به اطراف کودکان است.
اجزای این سرگرمی شامل جعبه مقوایی، محفظه پلاستیکی به قطر ۱۲ سانتی‌متر، چشمی و ذره‌بین، پنس یا نگهدارنده حشرات و دفترچه راهنما است که با همکاری مرضیه کبیری و مهنوش غلامزاده در حال تولید است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =